SUB ZERO ve SCORPION Hak Ettikleri Değeri Alacak

Mortal Kombat tekrar beyaz perdeye uyarlanıyor. Peki bu kez Sub Zero ve Scorpion karakterleri iyi işlenecek mi? Todd Garner bu konuda olumlu bir cevap verdi

Mortal Kombat’ın yapımcısı Todd Garner yeniden çekilen Mortal Kombat filminde Sub Zero ve Scorpion karakterlerine hak ettiği değeri vereceğini söyledi.
Mortal Kombat serisi 1992 yılında arcade oyunu olarak piyasaya sürüldü. Ve çok sevilen ve çok bilinen bir oyun serisi olması fazla zamanını almadı. İlk oyun çıktıktan birkaç yıl sonra New Line Cinema oyunları iki uzun metrajlı film olarak gösterime sokmuştu. Ama bu filmler hem hayranlar hem de eleştirmenlerden olumsuz yanıtlar almıştı.  Şimdi ise Warner Bros.  yapımı yeniden beyaz perdeye aktarmayı planlıyor.

Mortal Kombat filmi için uzun süredir çalışma yapılmaktaydı. Bunca süreden sonra hayranlar yapımcı James Wan‘dan gelişmelerle ilgili bilgi almak istiyorlar. Wan en başından beri filmin hayranların isteklerine uygun yapıldığından emin olmak için filmin çekimlerinde acele etmeyeceklerini söylüyordu. Geçen yıl filmin hem 18 yaş üstü olacağını hem de oyundaki oyun sonu hareketlerini (fatality) içereceği bilgisi hayranlara ulaşmıştı.

Todd Garner Twitter’da hayranlara yeni bir haber verdi. 90’lardaki filmlerde Sub Zero ve Scorpion etkili biçimde işlenmemişti. Yeni filmde bu önemli iki karaktere hak ettiği değeri vereceğini söyledi. Garner filmde olacak olan fatality’ler için “dans etmedikleri belli” şeklinde bir cevap verdi. Kadroda yetenekli dövüş sanatçılarının bulunduğunu unutmayalım. Bu da demek oluyor ki filmde çok fazla CGI görmeyeceğiz. Garner filmde olacak olan fatality’ler için “dans etmedikleri belli” şeklinde bir cevap verdi. Kadroda yetenekli dövüş sanatçılarının bulunduğunu unutmayalım. Bu da demek oluyor ki filmde çok fazla CGI görmeyeceğiz.

Sub Zero ve Scorpion

Filmin kadrosu için ilk açıklanan kişi Joe Taslim oldu. Endonezya’nın ulusal judo takımında da yer alan Taslim filmde Sub Zero’yu oynayacak. Scorpion için ise The Twilight Samurai ve Sunshine (2007) filmlerinden bildiğimiz Hiroyuki Sanada’nın ismi söylendi. Diğer bilinen isimler ise Sonya Blade (Jessica McNamee), Kano (Josh Lawson), Jax Briggs (Mehcad Brooks), Mileena (Sisi Stringer), Liu Kang (Ludi Lin) ve Shang Tsung (Chin Han) gibi birkaç popüler isim olacak.

Yeni Mortal Kombat filminin ilk fragmanı yaz aylarında çıkacak. Oyunlardan uyarlanan filmler çok iyi anılmasa da ilk gelecek fragmanla bu algının yıkılacağını sanıyorum.

Mortal Kombat ile oyundan uyarlanan filmler hakkındaki olumsuz fikirleri ortadan kaldırabilecek mi göreceğiz.

 

fanzade.com editörü