STAR WARS EPISODE IX’in İsmi Neden Önemsiz?

Star Wars Episode IX ‘in adı ne olacak? Öncelikle bir filmin isminin ne anlama geldiğini düşünelim. Genel olarak filmi açıklayıcı ve izleyici için çekici bir unsur yaratmak zorunda. Ancak özellikle Star Wars’ta olduğu gibi bazı istisnalar olabiliyor. Ne de olsa Disney’in asıl amacı filme dair tüm detayları film çıkana kadar gizli tutmak.

Hiçbir Star Wars filmi ismi filme dair bir detay verdi mi? Elbette, ancak filmin adından ötesini bilmeyenler için pek bir açıklamada  bulunmadı. Star Wars serisini ve dünyasını bilmeyenler için film isimleri serinin hayranı olmayan kitleye hitap edebilecek cinsten değildi.

Bazen de seriyi izleyen ve takip eden kitleyi bile şaşırtan film isimleri oldu. Örneğin Star Wars: The Last Jedi yani “Son Jedi” sonunda daha fazla Jedi olacağı ima edilerek bitirildi.

STAR WARS: EPISODE IX’in İsmi Sızdırılmış Olabilir Mi?

Bazı hayranlar Star Wars’ın bu film ismi geleneğini bozup bu filmde filme dair bir açıklamada bulunacağını ümit ediyor. Ancak biz böyle olacağını düşünmüyoruz. Eğer ki film isminde filme dair açıklama olsa bile, geleneğin yine bozulmayıp sadece Star Wars izleyici kitlesine özgü bir ismi olacağını düşünüyoruz.

Şu anlık yeni bölümün adı ne olacak bilmiyoruz ama tarihini biliyoruz. Star Wars: Episode IX 20  Aralık 2019’da sinemalarda olacak. Bu süre zarfı da hayranların kendi teorilerini paylaşması ve tartışması için yeterli.