SHAZAM 2, CCXP 2019’da Resmi Olarak Duyuruldu

Zachary Levi’nin başrolünde olduğu Shazam filmi bu yılın başlarında vizyona girmiş ve büyük ilgi toplamıştı. Brezilya’da gerçekleşen CCXP’de Shazam 2 için resmi bir duyuru geldi. Warner Bros, yapımın hazırlıklarına ne zaman başlayacağı konusunda net bir açıklama yapmasa da, 2019’un başlarında devam filmi açıklanmadan önce başrol oyuncusu Zachary Levi yapımın 2020 yaz aylarının başlarında başlayabileceğini ve bunun zamanlama açısından daha anlamlı olacağını söylemişti. Fakat bu konuda resmi bir onay geldi diyemeyiz.

Shazam! 6 Güç 15 Mart 2019’da vizyona girmiş ve çizgi roman uyarlaması filmlere taze bir bakış açısı sunmuştu. DC evrenin unsurları ile 1980’lerin klasiği Big filminin kalbi ile bir karışım olarak karşımıza çıktı. Zachary Levi, birçok kez rolü üstlenmenin yaşamını değiştiren bir olay olduğunu ve Galaksinin Koruyucuları yönetmeni James Gunn’a desteklerinden dolayı teşekkür ettiğini söyledi.  Çünkü Gunn, Levi’ye bu rolü öneren kişiydi.

SHAZAM Kimdir?

Billy Batson, 1939’da yayımlanan ilk versiyonunda, Fawcett City’nin sokaklarında evsiz bir çocuktur.
Bir gün gizemli bir tünelden geçirilerek büyücü Shazam’ın mağarasına getirilir. Büyücü Shazam güçlerine Billy’e devreder. Ardından hayatını kaybeder. Billy güçlerini SHAZAM! diye bağırdığında elde etmekte ve bir yetişkine dönüşmektedir. Karakterin ilk adı Captain Marvel’dır.

2011 yılında DC evreni sıfırlanır ve Captain Marvel adı yerine Shazam gelir. Burada Billy, çocukluk esirgeme kurumundan bir aileye evlatlık verilir. Ardından olanları zaten Shazam! 6 Güç filminden biliyorsunuz. Billy Batson artık kendini kötülerle savaşmaya adayan ve bu yolda 6 üvey kardeşi ile birlikte hareket eden bir süper kahramandır.

Shazam adını efsanevi tanrılardan almaktadır. Bunlar;

Solomon’un bilgeliği
Herkül’ün kuvveti
Atlas’ın dayanıklılığı
Zeus’un gücü
Aşil’in cesareti
Mercury’nin hızı

Shazam 2 ne zaman vizyona girer?

Hayranlar birkaç aydır bir devam filmi duyurusu beklemektelerdi. Shazam 2 duyurusunun sonunda gelmiş olması sevindirici. Dwayne Johnson‘ın başrolünde olduğu Black Adam filmi için beklenen tarih 7 Temmuz 2022. Shazam’in 2. filminin bu yapımdan önce çıkma ihtimali de var gibi görünüyor.

Peki siz Shazam! 6 Güç filmini beğenmiş miydiniz? İkinci film için beklentileriniz neler?