KURT RUSSELL Tekrar NOEL BABA Olarak Dönüyor; The Christmas Chronicles 2

Kurt Russell’ın Santa Claus’u (Noel Baba) geri geliyor. Bunu bir yılbaşı -veya algoritma- mucizesi olarak görebilirsiniz. Netflix The Christmas Chronicles 2 ’yi duyurdu. Seneye tatil zamanında Netflix’te olacak.

Gerçek hayatta da evli olan Kurt Russell ve Goldie Hawn filmde sahte bir evliliği olan Bay ve Bayan Noel olarak geri gelecekler. Chris Columbus’un filmi yöneteceği bilgisinin de yer aldığı açıklamada ilk filmi de onun yönettiği de belirtildi. İlk bölüm Kate Pierce (Darby Camp) ve onun ergen hayatı ile ilgili olacak. Kate Belsnickel’in (Julian Dennison) yılbaşı ile ilgili kötü planlarını öğrendikten sonra Noel Baba ile tekrar temas kurmaya çalışacak. Ve beklenmeyen bir şekilde başarılı olacak.

Ayrıca filme Claire olarak Kimberly Williams Paisley ve Teddy olarak Judah Lewis’in geri döneceğini de öğrendik. Julian Dennison (Hunt for the Wilderpeople, Deadpool 2) ve Jahzir Bruno (Jack) de filme yeni katılanlar arasında olacaklar. Senaryonun ise Matt Lieberman’ın elinden çıkacak.

Bilmeyenler için güzel bir bilgi de Belsnickel (veya Belschnickel, Belznickle, Belznickel, Pelznikel, Pelznickel) aslında gerçek bir mitolojik figür- Alman hikayelerinde geçen Noel Baba benzeri bir karakter. Genellikle dağınık, uzun dilli ve pislik bir karakter olan Belsnickel’in yanına yaramaz çocukları dövmek için sopa taşıdığı da anlatılır. The Office izleyenler bu karakteri daha önce görmüştü. Dokuzuncu sezonda Dwight Schrute Belsnickel gibi giyinip dizide oynamıştı.

2018 yılında gösterime giren The Christmas Chronicles olumlu yorumlar alan bir film olmuştu. Kurt Russell kendi imzasını taşıyan Noel Baba karakteri ile o kadar eğlenmişti ki aşağıdaki videoda bu yeni karakterle bir şarkı dahi söylemişti. Gerçekten Noel Baba blues söylüyor. Hoş bizde de Müslüm Baba son çıkardığı albümlerde çok değişik şarkıları kendine has güzellikte yorumlamıştı.

İlk filmi beğenmiş biri olarak ikinci filmi de izlemek istiyorum. Bakalım bu sefer nasıl tepkiler ile karşılaşacağız.