MCU Hayranlarına Kötü Haber! MCU Filmleri “Corona” Yüzünden Bir Sonraki Filmlere Göre Ertelendi!

Biliyorsunuz ki tüm dünyayı etkisi altına alan Corona (covid-19) adı verilen virüsün salgını maalesef bütün sektörleri etkiledi! Ki, sinema sektörünün büyük kısmı durma noktasına varmak üzere! Bu yüzden Disney bu duruma sessiz kalamadı ve plan olarak elindeki filmleri teker teker bir sonraki filmlere göre ertelemek zorunda kaldı.

MCU Filmleri Niçin Ertelendi?

Disney, gerçekten ailevi sorunlarını düşünen bir eğlence firması… Ancak Mart ayında yaşanan Corona salgını yüzünden bütün planlarını durdurarak ertelemek zorunda kalmışlardı. Bu yüzden ertelememe riskine fazla dayanamadığı gerekçesiyle bir sonraki film tarihlerine göre yeniden yerleştirildi. İsterseniz MCU filmlerinin yeni tarihlerine göz atalım.

Kara Dul (Black Widow) – 6 Kasım 2020

Eternaller (Eternals) – 12 Şubat 2021

Shang-Chi ve On Halka Efsanesi – 7 Mayıs 2021

Doktor Strange: Deliliğin Çoklu Evreninde – 5 Kasım 2021

Thor: Love and Thunder – 18 Şubat 2022

Kara Panter 2 (Black Panther 2) – 8 Mayıs 2022

BONUS SÜRPRİZ: Kaptan Marvel 2 (Captain Marvel 2) – 8 Temmuz 2022

Corona darbesi, endişe verici bir hızla yayılıyor ve her gün binlerce yeni vaka doğrulanıyor. Öyle görünüyor ki, yaşam tarzımız bir süredir oldukça dağınık kalacak. Tabii ki, virüs film işi üzerinde özellikle korkunç bir etkiye sahipti, gişe sayıları mutlak sıfıra düştü ve önümüzdeki 3-4 ay için planlanan hemen hemen her filmler ya süresiz olarak ya da yeni belli tarihlere göre ertelendi.

Fakat MCU’nun Disney+ için hazırlandığı dizilere gelince… Falcon and the Winter Soldier, WandaVision, Loki ve Hawkeye gibi diziler Coronavirus darbesinden etkilenir mi bilmiyoruz… Ancak bazı dizilerin çekim yapımları hemen hemen daha yeni bitse de, bazı dizilerin etkileneceğini düşünmekteyim. Misal, WandaVision dizisinin Doctor Strange 2 filmi ile bağlantı kurulması planlanıyor.

Ancak elimize gelen bazı kaynaklara göre Marvel, en nihayetinde Kaptan Marvel fanatiklerine net bir tarih verdi. Aslında 29 Temmuz 2022 olmasını planlayan Marvel, yaklaşık 3 hafta geri çekerek Kaptan Marvel’ın devam halkasını hazırlama kararını sundu. O karakterin fanatikleri, şimdilik mutluluk duyuyorlardır…

Peki, Ya MCU’nun Tek Sony Ürünü “Örümcek Adam 3”?..

Corona darbesi sebebi ile ertelenen bir film de örümcek adam 3

Örümcek Adam 3 filminin vizyon tarihi hakkında maalesef bir fikrimiz yok. Ancak bir önceki haberimizde de bahsettiğimiz gibi, yaz aylarında havaların ısınması sonucu virüs salgınlığının azalacağına inanıyoruz. Sony Stüdyoları da bu inanca vararak ne Venom 2’yi, ne de Örümcek Adam 3’ü ertelemeyi düşünmüyor. Bu sebeple MCU’nun tek Sony ürünü olan Örümcek Adam 3, 16 Temmuz 2021 planını halen koruyor.

Maalesef Morbius: Yaşayan Vampir filminin salgın yüzünden ertelenmesine üzüldük. Umarız, Corona denen biyolojik darbe en kısa sürede (özellikle yaz ayları beklenebilir) sona erebilir, bütün yaşantımız normale dönebilir.