DUNE Filminden Yeni Görseller Geldi: Fragmanı Yayınlayın Hemen!

Paul ve Jessica Atreides

Bilim kurgu yazımının en büyük isimlerinden Arthur C. Clarke’ın ”Yüzüklerin Efendisi dışında bu kitapla kıyaslanacak başka bir kitap yok.” dediği Dune serisinin ilk kitabı Dune‘un yeni bir film uyarlamasına kavuşmak üzereyiz. Frank Herbert‘ın Hugo ve tarihteki ilk Nebula ödüllerine layık olan kitabının beyaz perde adaptasyonundan da beklenti büyük haliyle. Arrival ve Blade Runner 2049 gibi günümüz bilim kurgu klasiklerine imza atmış Denis Villeneuve filmin yönetmen koltuğunda oturuyor.

Filmin oyuncu kadrosu da göz dolduruyor. Dune adıyla bilinen Arrakis sonsuza dek onun laneti olacak ana karakterimiz Paul Atreides’i son yılların yükselen genç aktörü Timothée Chalamet canlandıracak. Paul’un annesi Leydi Jessica rolünde Rebecca Ferguson‘u izleyeceğiz. Oscar Isaac‘i Paul’un babası ve Jessica’nın kocası Dük Leto Atreides olarak göreceğiz. Diğer roller ise şöyle: Jason Momoa (Duncan Idaho), Zendaya (Chani), Josh Brolin (Gurney Halleck), Javier Bardem (Stilgar), Stellan Skarsgård (Baron Harkonnen), Charlotte Rampling (Rahibe Ana Mohiam)…

Evrende ”baharat” adı verilen uyuşturucu maddenin çıkarıldığı tek gezegen Dune’du. Bir çöl gezegeni olan Dune’u Padişah İmparator’un isteği üzerine Harkonnen Hanedanı yerine Atreides Hanedanı’nın yönetmeye başlayacak olması ise tüm değişimlerin başlangıcıydı.

Frank Herbert’ın yazdığı dört kitabı bulunan Dune serisi gerçekten çok geniş bir evren sunuyor okuyucuya, filmin yönetmeni de bundan dolayı filmi iki kısım halinde yapacağını belirterek şunları söyledi: ”Kitabın uyarlamasını tek bir filmle yapmayı kabul etmem, dünyası çok karmaşık ve gücünü detaylardan alan bir dünya bu.”

Filmden yayınlanan yeni görsellere bakalım:

 

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.