“DOCTOR STRANGE 2” Çekimleri Önümüzdeki Yıl Başlayacak

Marvel Stüdyoları, Avengers 4’ün ardından şekillenecek olan Marvel Sinematik Evreni’nin kaderine dair sır vermemekte. 4. fazdan resmi olarak duyurulan tek film şimdilik bilindiği üzere Spider-Man: Far From Home. Fakat söylentilere göre beklentilerimizden daha erken bir Doctor Strange 2 filmi gelecek gibi.

İngiliz basınına göre Benedict Cumberbatch, Scott Derrickson’un 2016 yapımı filminin ikincisinde bir kez daha “Mistik Sanatlar Uzmanı Doktor Stephen Strange” rolüyle geri dönecek. Filmin çekimlerinin 2019’un bahar aylarında başlaması ve altı ay devam etmesi planlananlara arasında. Film hakkında başka hiçbir ayrıntı bilinmiyor.

Filmin yeni kötü kahramanının Chiwetel Eijofor’un oynadığı Mordo olacağı söylenmekte. Ancak ilk filmin yönetmeni Derrickson’ın bu filmi de yönetip yönetmeyeceği de bilinmezler arasında.

Doctor Strange 2

Sevgili Doktor’umuzun Marvel evrenine geri dönmesi sürpriz değil. Cumberbatch‘ın karakterinin,  Avengers 4’ten sonra  Cumberbath’in rol aldığı Doctor Strange’in MCU’da vazgeçilmez bir karakter olması bekleniyor ve 4. Faz’daki ilk solo filmlerden birine sahip olması da, onu dünyanın en güçlü kahramanları arasında merkez bir karakter olarak konumlandırıyor.

Guardians Of The Galaxy Vol. 3 filminin çekimlerinin, yönetmen James Gunn’ın kovulmasının ardından askıya alınmasıyla, yeni Doctor Strange filminin Marvel filmleri takviminde kendine daha erken bir çekim tarihi elde etmesi mümkün.