MORBIUS ‘Coronavirus’ Sebebi İle Darbe Yerken, VENOM 2 Halen Ekim Planını Korumakta!

2020 yılı Sony yapımlarından bir Spider-Verse ürünü olan Morbius ile Tom Holland başrolüne sahip Uncharted ve yeni Hayalet Avcıları filmi Ghostbusters: Afterlife; bütün Dünya’yı etkileyen Coronavirus darbesi yüzünden 2021 yılına ertelendi. Görünüşe göre Venom 2 filmi halen Ekim planını korumakta… Şimdilik!

2020 Yılı Sony Yapımları Niye Ertelenmişti?

Bunun mevcut Coronavirus darbesinin ardından kaçınılmaz olduğunu bilerek Sony Pictures şimdi yaklaşmakta olan üç farklı filmi dün ertelemişti. Ancak Marvel‘in Kara Dul (Black Widow) filmine gelince, bu filmin ne zaman beyazperdeye gireceğini henüz bilmiyoruz. Belki de benim şahsi tahminime göre Kara Dul filmi, yaklaşık 2 ay ertelenerek beyazperde yerine Disney+ çevrimiçi kanalına girebilir!

Aslında bu yıl 31 Temmuz tarihinde girmesi planlanan bir Spider-Verse evreni filmi olan Morbius: Yaşayan Vampir filmi, şu an 19 Mart 2021 tarihine ertelenmiş durumda. Bununla beraber  Ghostbusters: Afterlife filminin  10 Temmuz 2020 olan vizyon tarihi 5 Mart 2021 tarihine ertelendi. Yanı sıra bir oyun uyarlanması olan Uncharted filmi ise 8 Ekim 2021’de vizyona girecek şekilde ayarlanmış durumda.

Biliyorsunuz ki stüdyoların açıkça hiçbir şansı yok ve en büyük filmlerini çıkardıklarında beyazperdelerin yeniden açılacağından emin olmak istiyorlar. Bununla birlikte bir sıkıntı da sinemaseverlerin bu filmleri görmek için dışarı çıkmaya isteksiz olmalarıdır. Son zamanlarda Çin, neredeyse hiç kimse gelmediği için 500’den fazla sinema salonunu  kapatmak zorunda kaldı ve aynı durum ABD ve Avrupa’da ortaya çıkabilir.

Coronavirus sebebi ile Morbius Ertelendi
Coronavirus sebebi ile Morbius Ertelendi

İşin Olumlu Tarafına Bakalım. Venom 2 Filmi, Salgının Azalacağına İnanarak Ekim Planını Koruyor!

Deadline sitesinin haberine göre, Andy Serkis tarafından yönetilen devam filmi, 2 Ekim’de hala beyazperdede olabilir. Haberde filmin ilk fragmanının bu hafta yayında olabileceğinden bahsediliyor, ancak bu konuda pek emin olamıyoruz. Şimdilik sadece bir söylenti olduğundan dolayı, bu habere pek umutlanmamanızı tavsiye ediyorum. Yani bu haftayı atlatalım ve sonraki hafta bitmeden neler ortaya çıkabilir görelim.

Venom serisinin öncül yıldızlardan Tom Hardy, Michelle Williams ve Woody Harrelson aynı karakterleriyle geri dönecekken; Naomie Harris ile Stephen Graham ise devam halkasında ilk defa rol oynayacaklar.

Eğer yaz aylarında salgın biraz olsun azalabilirse, Venom’un ikinci devam filmi 2 Ekim 2020 tarihinde beyaz perdelere girebilir.

DOSYA: Morbius ve Öbür SONY Spider-Verse Filmleri (Şimdilik) MCU’nun Bir Parçası mı Oldu?