Marvel Elmasının Bir Yarısı John Krasinski’yı, Diğer Yarısı da Doctor Strange 2 Filmini İlgilendirmekte!

“Sessiz Bir Yer” filmini yönetmekle adını duyurabilmeyi başaran ünlü aktör John Krasinski ‘nin Marvel Stüdyoları ile sanal toplantı yaptığına dair söylentiler mevcut. Tobey Maguire’ın başrolünü üstlendiği 2002 yapımı Örümcek Adam üçlemesinin yönetmeni Sam Raimi ise, Doctor Strange için artık resmi olarak Marvel’a geri dönüyor!

“Sessiz Bir Yer” Filmini Yöneterek Kendi Kalitesini Arttıran John Krasinski, Marvel Stüdyoları ile Görüntülü Görüşme Yapmış Olabilir!

Geeks Worldwide adlı sitenin bahsine göre, A Quiet Place (Sessiz Bir Yer) filmin yönetmeninin yakın zamanda Marvel Stüdyoları ile sanal bir toplantı yaptığını ve “çok sayıda projenin” tartışıldığı söylendi. Krasinski ve Marvel Stüdyoları Başkanı Kevin Feige, Fantastik Dörtlü’nün yeniden başlatmasında Reed Richards karakterini oynaması hakkında soru sorulduktan sonra son görüşmelerde birlikte çalışmak istediklerini belirttiler. Zaten hayranların çoğu Krasinski’yı, Bay Fantastik (yani Reed Richards) olarak görmeyi çok istiyorlardı. Marvel firması, bir Fantastik Dörtlü filminin (yeniden başlatma) gelişmeye yaklaştığını bile henüz açıklamamıştı, hatta oyuncu kadrosu bile yerleşmemiş durumda.

John Krasinski

Eski “Örümcek Adam Üçlemesi”nin Yönetmeni Sam Raimi, Resmi Olarak Doctor Strange 2 Filmi İçin Marvel’a Geri Döndü!

Scott Derrickson’ın “yaratıcı farklılıklar” üzerine Doctor Strange 2’den ayrıldığı ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra Marvel Stüdyoları’nın devam filminin yönetmenliğini alması için Sam Raimi’ye ilgilendiklerini öğrenmiştik. Yapılmış gibi görünse de, asıl kendisinin bizzat yönetmen koltuğunda olacağını doğruladı.

ComingSoon.net tarafından yapılan bir röportaj sırasında Raimi, film üzerinde çalıştığından bahsetti ve aslında büyücüye atıfta bulunan Örümcek Adam 2 gizli göndermesine yansıdı. Raimi, Doctor Strange hakkında şu şekilde açıklama yaptı:

“Doktor Strange’i çocukken sevdim, ama her zaman benim için Örümcek Adam ve Batman’den sonraydı, muhtemelen benim için büyük çizgi roman karakterleri arasında beşinci sıradaydı. Çok orijinaldi, ama Örümcek Adam 2’deki o ana kadar Doctor Strange filmi yapacağımız hakkında fikrim yoktu.
Tesadüfen filmdeki bu çizgi benim için gerçekten eğlenceliydi. Keşke projede yer alacağım  öngörüsüne sahip olsaydım.”

Strange’in çocukken Raimi’nin ilk beşinde olduğunu bilmek kesinlikle iyi ve karaktere olan sevgisinin Doctor Strange 2’yi mutlaka görülmesi için uzun bir yol kat edeceğini söylemek adil olur. Tam adı “Doktor Strange: Deliliğin Çoklu Evreninde” olacak olan bu film, 5 Kasım 2021 tarihinde çoğu ülkede gösterime girecek. Bir önceki yazımda da bahsettiğim gibi Coronavirüs salgını yüzünden, Morbius dâhil çoğu film bir sene ertelenmek zorunda kaldı.

Şahsi Görüşlerim Üzerine…

“Gelecek bir ‘Marvel Sinema Evreni’ projesinde John Krasinski’yi doğrudan görebilir miyiz? Biliyorsunuz; Krasinski ‘Sessiz Bir Yer’i hem yönetti, hem de oynadı, böylece adını duyurmayı başarmış oldu. Şahsi görüşüm olarak şunları dürüstçe yazmam gerekecek. Eğer Krasinski bir MCU projesine dâhil olabilmeyi başarabilirse; onu hem aktör, hem de yönetmen olarak görebilmeyi çok isterim.”