Linda Hamilton’ın SARAH CONNOR ‘ına Elveda

Terminator 2: Judgment Day
Terminator 2: Judgment Day (1991) - Linda Hamilton

Terminator: Dark Fate‘in başarısızlığından sonra Linda Hamilton kendini tekrar Sarah Connor ‘ı oynarken görmek istemediğini söyledi. THR ile yaptığı bir röportajda Hamilton aynı rolde tekrar oynamayacağını söyledi ama açık bir kapı da bıraktı. Eğer bir daha ki sefere gerçekten güzel bir iş gelirse geri geleceğini söyledi. “Asla geri dönmemek beni çok mutlu eder. Bu yüzden bu karakterle ilişkimi gerçekten içimden gelerek kestim.” diyen Hamilton. “Ama ben mantıklı bir insanım. Çok iyi bir proje ile gelen olursa bu kararımı tekrar düşünebilirim.” diye ekledi.

Linda Hamilton, Sarah Connor karakterini emekliye ayırdı

Bildiğiniz gibi en son Terminator filmi Terminator: Dark Fate‘in gişedeki başarısı kötüydü. Bence film fena değildi ama belki de iyice suyunu çıkarttıkları için insanlar tekrardan bu filmi izlemeyi tercih etmedi. Elbette şöyle bir gerçek de var ki 250 Milyon dolarlık gişe hasılatı çoğu film için gerçekten harika bir başarı. Ama Terminator 6‘nın 185 Milyon dolara beyaz perdeye çıkmasından dolayı yapımcılar bu kadar  meblağ kazanan filmi bir başarısızlık olarak kabul ediyor. Kasım 2019’daki çıkışının ardından 200 Milyon dolarlık bir kazanç getireceğini düşünenleri ters köşe yapıp tahminlerin 100 Milyon dolar kadar şaşmasına neden oldu.

“Bugünün seyircisinin ne yapacağı pek tahmin edilemiyor. ‘Aslında, insanlar artık filmlere gitmiyor.’ bu cümleyi bu işlerden hiç anlamayan onlarca insan tarafından söylenildiğini duydum. Bu cümle onlarca yıllık Hollywood tecrübesinden gelen bir cümle değil. Herkesin ağzına sakız olmuş bir cümle. Bu cümleyi finansal bir girişimle alakalı asla söylememek lazım…”

Sarah Connor
Sarah Connor rolünde Linda Hamilton – Skydance Productions ve Paramount Pictures’ ortak yapımı “TERMINATOR: DARK FATE.”

Terminator:Dark Fate’in Metacritic puanı 54/100 ve çok fazla karışık eleştiriler sahip bir film. Rotten Tomatoes‘da ise %70 aldı ki serinin pek sevilmeyen filmi Terminator: 3 %69 orana sahipti. Şöyle düşünelim ki benim de favorim olan Terminator 2 %93 almış ve ilk filmi ise 100% gibi hak ettiği bir puana sahip. Terminator 6, ilk filmden bu yana gişede en düşük performansa sahip Terminator filmi oldu. Terminator 2: Judgment Day‘in dünya genelinde 515 Milyon dolar yaptığını hatırlatmak isterim. Neredeyse Dark Fate’in iki katı.

 Siz Terminator filmleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Son filme gittiniz mi?

fanzade.com editörü