Yeni STAR WARS Yapımları İçin Son Durum Ne?

Sinema salonlarına Rise of The Skywalker filmi ile veda eden Star Wars’un Skywalker Efsanesinin ardından Yıldız Savaşlarının hangi yapımlarla devam edeceği de merak konusu olmuştu. Elbette açıklanan birkaç yapım var. Peki yeni Star Wars yapımları için son durum ne? Şimdi onlardan bahsedelim.

Project Luminous Star Wars’ın yeni live-action’ı olacak

Star Wars’ın live-action alemindeki geleceği biraz karmaşık gözüküyor. Ama Lucasfilm 24 Şubat’ta Project Luminous ile ilgili ayrıntıları açıklayacağını söyledi. Aslında proje geçen sene duyurulmuştu. Cavan Scott , Claudia Gray , Charles Soule , Daniel José Older , ve Justina Ireland gibi çok güzel serilere hayat veren yazarların da bu projede yer alacağı doğrulandı. Bu haber hayranların dikkatini gerçekten çekmiş durumda.

Disney Lucasfilm Press, Del Rey, Marvel ve IDW Publishing‘in bu projede yer alacağının açıklanmasından sonra live-action’ın çizgi serilerdeki ve romanlardaki hikayelerin devamı yada bir parçası olacağını tahmin ediyoruz. Bunlara ek Luminous’un High Republic döneminde, yani üçlemeden neredeyse 400 yıl önce geçeceği söylentileri etrafta dolaşmaya başladı. 24 Şubat’ta sadece bu proje ile ilgili bilgilerin verilmeyeceği ayrıca da bir etkinliğin olacağını Star Wars’a yakın çoğu muhabir de onayladı.

Yeni Star Wars Yapımları

Peki yeni Star Wars yapımları içinde diğerlerinin akıbeti ne durumda?

Star Wars: The Clone Wars son sezonu en merak edilen noktalardan biri. Disney’in Lucasfilm’i satın almasının ardından dizi birden bire Cartoon Network kanalı tarafından iptal edildi. Disney cephesi ise son sezonun 21 Şubat’ta Disney +’da yayına başlayacağını bildirdi. Özellikle Jon Favreau tarafından yapılan açıklamadan sonra, Star Wars: The Mandalorian‘ın ikinci sezonunun fazla uzamadan geleceğini düşünüyoruz.

The Mandalorian
The Mandalorian

Tüm bunlara ek olarak, Lucasfilm iki farklı live-action projesinin daha olduğunu söyledi. Bunlardan biri Rogue One: A Star Wars Story‘deki Cassian Andor ve K-2SO ile ilgil olacak ve diğeri ise Obi-Wan Kenobi’ye odaklanacak. Bu iki projenin de ne zaman başlayacağı belli değil. Ama Obi-Wan’ı canlandıran Ewan McGregor‘ın bu ay içinde çekimlerin başlayacağını söylemişti. Geçen sene stüdyo 2022, 2024 ve 2026 yıllında film çıkaracaklarını söylemişti ama daha önce de dediğim gibi bu filmlerin de ne olacağı belli değil.

Özetle ortada yeni Star Wars yapımları ile ilgili çok fazla proje var ama henüz fazla bir bilgi yok. Star Wars ile ilgili yeni bilgilere en kısa sürede ulaşmak için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

fanzade.com editörü