Kung Fury II’nin Çalışmalarına Başlandı

Oyun geliştiricisi Dave Oshry’ye göre Kung Fury’nin devamı olan Kung Fury II: The Movie’nin hayata geçmesine çok yaklaşıldı. Oshry,senaryonun ön kapağını gösteren  bir görseli Twitter’dan paylaştı ardından bu görsel Reddit’te de görüldü.

David Sandberg’in başrolde olduğu, Kickstarter fonlamasıyla gerçekleşen Kung Fury projesi 2015 yapımı bir komediydi. Film, seksenli yılların dövüş sanatları filmlerini, polis aksiyon filmlerini ve o yılların diğer eğlence unsurlarını parodileştirmişti.

Kickstarter kampanya sayfası da oldukça tuhaftı ve aynen şöyle yazıyordu:

“Talihsiz bir dizi olaylar sırasında Kung Fury ‘nin bir arkadaşı, gelmiş geçmiş en tehlikeli kung-fu ustası olan Adolf Hitler diğer adıyla Kung Führer tarafından suikaste uğrar. Kung Fury , Hitler’i öldürüp Nazi imparatorluğuna son vermek için geçmişe, Nazi Almanyasına gitmeye karar verir. Kung Fury, 80’lerin polisiye filmlerini temel alan görsel olarak muhteşem bir aksiyon komedi.’’

Filmin hikayesinin ne olacağı, kimin oynayacağı ya da ne zaman gösterimde olacağı konusunda hiçbir bilgi yok ama Sandberg gönderdiği tweet ile yangını körükledi:

Proje, Kickstarter kampanyasıyla 600.000$ topladı ve 80’lerin ikonu David Hasselhoff yine 80’lerin ikon haline gelen şarkılarını film için seslendirdi.