Game Of Thrones: Benjen Stark Dönüyor mu?

Game of Thrones’un yeni bölümü “Blood of My Blood,”’da dizinin ilk sezonundan beri görmediğimiz bir karakter geri dönebilir. Jon Snow’un amcası Benjen Stark, Gece Gözcülerini, Akyürüyen tehdidine karşı uyarmak için gittiği Duvar’ın ötesinde kaybolmuştu. Çoğu gözcü Benjen’in öldüğünü düşünmüştü ama Jon amcasının hala hayatta olduğuna dair umudunu hiç yitirmemişti.

Geçen hafta yayınlanan “The Door,” bölümünde,  Meera Reed’in  Bran Stark’ı üç gözlü karganın mağarasını istila eden wight kalabalığından uzaklaştırması için Hodor, , kaderinde her zaman bu varmışçasına  kendini feda etmişti. Hodor kapıyı sonsuza dek tutamazdı,  Bran ve Meera’nın başına ne gelecek ve kalabalık onları takip edecek miydi?

Bunun cevabı Game of Thrones’un 6. sezon fragmanındaki sahnede gizli gibi görünüyor. Sahnede karanlık ve karlı ormanda at üstünde bir kişi elinde yanan bir gürz ile bir wight’ı kurbanını yemeden önce oradan uzaklaştırıyor. “Blood of My Blood”’da bu sahne başka bir açıdan tekrar gösteriliyor, bu defa sahne korkmuş Meera’ya ve hala baygın olan Bran’e odaklanıyor.Bu sahne, at üstündeki kahraman ve gizli kişinin açıklanacağına işaret ediyor.

İşte bu kişinin  Benjen Stark olduğu düşünülüyor. Benjen’in duvara neden dönemediği belirsiz ama bu konuda bir teori var o da, Benjen’in  George R.R. Martin’in romanından başka bir karakterle bağlantılı olduğu yönünde.

Bonus bir teori de, hayranlar Benjen Stark’ın, Jon Snow’un annesinin kim olduğunu bildiğini ve bunu Bran’e açıklayacağını düşünüyorlar.