Marvel ve DC Crossover Filmi İçin STAN LEE’den Destek

Özellikle sinematik evrenlerin başlangıcından beri, Marvel ve DC hayranlarının çekişmeleriyle çizgi roman dünyasında büyük bir rekabet var. Çizgi-roman devleri satışlarda rekabet ediyorlar ve bu ticari çatışma da, her ne kadar bazı fanlar bunu abartsa da, daha sağlıklı ve taze fikirler üretilmesi açısından onları kamçılıyor. Bunlardan biri de Marvel ve DC Crossover çalışması.

 Günümüz Marvel ve DC crossover’ı  biraz karmaşık olabilir ama bunun gerçekleşmesi isteniyor.

DC-Marvel-Amalgam-comics-1996
Amalgam Comics tarafından çıkarılan ve Marvel ve DC karakterlerinin birleşimi karakterlerden oluşan bir yapım

Marvel’in önemli ismi Stan Lee, Orlando’daki MegaCon’da görüldüğünde, Comic Book kendisine, destansı bir şirketler arası film olup olmayacağını sordu. İşte Stan Lee’nin cevabı:

‘’Bu, gerçekten müthiş olurdu. Biz yıllar önce, bir Spider-Man vs. Superman çizgi romanı yaptık- büyük, dev ölçüde bir kitaptı ve çok iyi sattı- ve ben Spider-Man’i kazandım. Ben sadece, avukatlar, iş adamları ve sözleşmeler yüzünden böyle bir şeyin hiçbir zaman olabileceğini düşünmüyorum. Onlar kimin ne alacağını ve kimin isminin önce yazılacağını asla çözemezler. Ama eğer bunu başarırlarsa, eminim herkes bunu görmek ister.’’

Peki sizce Marvel ve DC crossover üzerine kurulu bir film olsa beğeni toplar mıydı? Yoksa bu işe hiç girişmemeleri daha yerinde mi olur? Yorumlarınızı bekliyoruz.