Stan Lee, Marvel/DC Film Geçişinin Muhteşem Olacağını Söylüyor

Özellikle sinematik evrenlerin başlangıcından beri, Marvel ve DC hayranlarının çekişmeleriyle çizgi roman dünyasında büyük bir rekabet var. Çizgi-roman devleri satışlarda rekabet ediyorlar ve bu ticari çatışma da, her ne kadar bazı fanlar bunu abartsa da, daha sağlıklı ve taze fikirler üretilmesi açısından onları kamçılıyor.

Bazı destekçiler farkında olmayabilir ya da unutmuş olabilirler, birkaç noktada iki dört-renkli titan epik bir geçiş bölümüyle sembollerini birleştirmişti. Günümüz Marvel/DC geçişi biraz karmaşık olabilir ama bunun gerçekleşmesi isteniyor.

DC-Marvel-Amalgam-comics-1996

Marvel’in önemli ismi Stan Lee, Orlando’daki MegaCon’da görüldüğünde, Comic Book kendisine, destansı bir şirketlerarası film olup olmayacağını sordu. İşte Stan Lee’nin cevabı:

‘’Bu, gerçekten müthiş olurdu. Biz yıllar önce, bir Spider-Man vs. Superman çizgi romanı yaptık- büyük, dev ölçüde bir kitaptı ve çok iyi sattı- ve ben Spider-Man’i kazandım. Ben sadece, avukatlar, iş adamları ve sözleşmeler yüzünden böyle bir şeyin hiçbir zaman olabileceğini düşünmüyorum. Onlar kimin ne alacağını ve kimin isminin önce yazılacağını asla çözemezler. Ama eğer bunu başarırlarsa, eminim herkes bunu görmek ister.’’

Kaan Mustafa Ülgen
Fanzade.com Genel Yayın Yönetmeni