KÜÇÜK JOE Öngösterimi Başka Sinema’da

Altın Palmiye için ön plana çıkan ve Cannes Film Festivalinde boy gösteren, aynı zamanda en iyi kadın oyuncu ödülü alan Jessica Hausner ürünü Küçük Joe, vizyondan önce Başka Sinema dağımında yayında olacak.

Little Joe filminin yönetmen koltuğunda Jessicca Hausner oturuyor. Pek çok festivalde yer alan bu film, tam bir sanat filmi olarak çıkıyor karşımıza. Filmin içeriğine baktığımız zaman insanları mutlu etmek için bir amaç geliştiren önemli bir çiçeği konu aldığını söyleyebiliriz.

Film oldukça iddialı bir yapım olarak karşımıza çıksa da, sanatsal yapısından dolayı pek çok eleştirmenden güzel yorumlar aldı. Gişe filmi olmamasına rağmen, insanların güzel bir taleple  gişede de görmek istediği bu film, hem bir entelektüel alt yapıya hem de sinema dolu bir içeriğe sahip. Laboratuvar ortamında pek çok deney ile yaratılan bir kırmızı bitki olan Küçük Joe, insanlara mutluluk veriyor ve kokusu ile pek çok kişiyi huzurlara sevk ediyor.

Sıkışıp kalmışlığı ile kendine bir yer yaratan bu çiçek, gelecek zamana dair de bir göndermenin peşinde. Hem piyasa kuralları hem de içerik bazından oldukça önemli bir alt yapıya sahip olarak üretilen bu bitki, gerçekten de bazı göndermelerin ve hitabetin ürünü olarak çıkıyor karşımıza ve hikayesi ile hepimizi memnun ediyor. Peki ama çiçeğin kendi içinde yer aldığı bu güzellik ve duygu dolu varlık nasıl bir imge yaratacak üzerimizde? Gelin ve bu konuya dair geniş bir bakış açısı ile bakalım.

 

fanzade.com editörü