KEVIN SPACEY’e Açılan Taciz Davası Mahkeme Tarafından Düşürüldü

Oscar ödüllü oyuncu Kevin Spacey’ye bir genci cinsel taciz etme nedeniyle açılan dava mahkeme tarafından düşürüldü. 

Ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Anthony Rapp’in henüz 14 yaşındayken ünlü oyuncu Kevin Spacey tarafından tacize uğradığını açıklamasıyla birlikte Kevin Spacey’ye karşı dava açılmıştı. Açılan davadan dolayı açıklama yapan Spacey, alkollü olduğu için olayı hatırlamadığını söylemiş ve yaşanan bu olay hakkında herkesten özür dilemişti. 

Kevin Spacey bu olayın ardından büyük tepki çekerken eleştirilen odağı haline gelmişti. Oscar ödüllü oyuncu olayın yaşandığı sırada başrolünü oynadığı Netflix’te yayınlanan House of Cards dizisinden ayrılmış ve All the Money’deki sahnesi de sona ermişti. 

 

Kevin Spacey’ye olan taciz suçlamaları her geçen gün artmış ve bu suçlamalar mahkemelere taşınmıştı. 18 yaşında olduğunu belirten bir genç Nantucket’ta bir barda tanıştığı Kevin Spacey’nin kendisine cinsel tacizde bulunduğunu belirterek Kevin Spacey’e dava açmıştı. 

İddiaların doğruluğunu tespit etmek isteyen mahkeme heyeti söz konusu telefon görüşmelerinin ya da mesajların kayıtlarını istemiş ancak kişi mahkemeye katılmayı reddedince, Spacey’e açılan dava mahkeme tarafından düşürüldü. 

Kevin Spacey kendisinde açılan bir davadan herhangi bir yaptırıma uğramadan kurtulmuş olsa da Spacey’nin sinema dünyasındaki saygınlığını yeniden kazanıp kazanamayacağını zaman gösterecek.