Game of Thrones: Jon Snow Ölümsüzlerin Yeni Lideri mi Olacak?

Game of Thrones kitap serisinden spoiler içermektedir!

Jon Snow öldü. 5. sezonun finalinde, hayatta kalanlar, hırsızlar ve katillerden oluşan bir grup olan gece nöbetçisi duvarı korumak için bir zamanlar müttefikleri olan Jon Snow’a kılıçlarını çektiler. Jon, duvarın arkasında göçebe yaşayan bir grup savaşçıyla akla gelmeyecek bir anlaşma yaptı. Jon, ölümün yenilmez güçleri The White Walkers’a(Ak Gezenler) karşı savaşmak için, ortak bir bayrak altında birey olarak yaşamak gerektiğini farketti. Pek çok arkadaşları Wildlings’ler tarafından öldürüldükten sonra, potansiyel birleşmeyi önlemek için gece nöbetçisilerinin Jon’u öldürmekten başka seçenekleri yoktu.

Jon öldüğüne göre, bu noktada Ak Gezenlerin Lord’u da yolunu çizmeliydi. Jon Snow ile Ak Gezenlerin şu anki lideri Gece Kralının son sezondaki karşılaşmalarında, King ve zombi lideri Snow’dan etkilenmiş gibiydiler. Snow ölümsüzlerin saldırısından kaçtığında ve ordusu Snow’un arkasında göründüğünde Night’s King,  suyun diğer tarafından onu izliyordu. Night’s King pek çok sebepten dolayı Jon’a takıntılı olabilir ama bu olasılıklardan en güçlüsü onu kendi yerine geçecek Ak Gezenlerin lideri olarak seçmesi olabilir.

Eğer Jon Snow öldüyse Kit Harrington’ın Game of Thrones’un 6. sezon çekimleri sırasında sette görünmesinin nedenini merak ediyor olabilirsiniz. Teoriye göre bu da bir taşla iki kuş vurmak oluyor; Kit hala dizinin bir parçası ama çok daha farklı ve tamamen yeni bir şekilde. Jon Snow’u durdurulamaz bir zombi kralı olarak görmek şüphesiz heyecan verici olacak.

game-of-thrones-118454

Kitaptaki spoiler’a gelirsek, ölümsüz olan Stark’ın hikayesi kitaptan oldukça geri kalmıştı ve yetişeceğe benzemiyordu bu anlamda Jon yeni bir katılım gibi olacak. Kitaplarda Catelyn Stark , diğer dünyadan bir suikastçı olarak ölümünden sonra dünyada dolaşıyordu ve artık kendine yanlış yapanları öldüren  “Lady Stoneheart”’a dönüşmüştü. Stoneheart henüz dizide görünmemişken- belki hiç görünmeyecek, belki de gecikmeli olarak dizide yer alacak- Jon onun boşluğunu dolduracak.

Jon Snow dizideki en güçlü karakterlerden biri ve seyirci diğerlerinin ölmesine alışmışken, onu bu şekilde görmek gerçekten heyecan verici bir deneyim olacak. Game of Thrones’un yeni sezonu bugün başladı.