JOHN WICK’li Günler Göreceğiz: Serinin Durmaya Niyeti Yok

Sevgili köpeğinin öldürülmesi ile başlayan John Wick‘in şiddet ve intikam dolu sarmal hayatı izleyenleri etkisi altında bıraktı. Bu beklenmeyen aksiyon filmi Keanu Reeves gibi bir ismi yeni neslin ilgi odağı haline getirdi. Söz konusu serinin üçüncü filminin yakında çıkacak olması da meraklı ve beklenti dolu sayısız hayranı sabırsızlandırıyor.


John Wick: Chapter 3 – Parabellum filmine karşı böylesi bir beklentinin oluşması serinin kemik bir kitleye ve devam edecek momentuma sahip olduğunu da göstermiş vaziyette. Emeklilik günlerini arkasında bırakan eski suikastçimizle mi yoksa başka bir karakterle mi devam eder bilinmez fakat serinin önünde daha uzun bir yol olduğu söylenebilir. Filmin yıldızı Ian McShane tarafıdan da bu görüşü destekleyen bir açıklama yaptı:

https://d13ezvd6yrslxm.cloudfront.net/wp/wp-content/images/John-wick-9-e1516026670743-700x297.jpg

“Muhtemelen on yıl sonra bile John Wick serisi varlığını sürdürüyor olacak. Belki o zamana kadar Keanu [Continental] hotelin ve herşeyin başındaki isim olur, kimse bilemez. Önümüzdeki film John Wick evrenine dair daha fazla bilgiye sahip olmamızı sağlayacak. Filmde High Table ve geçmişte olanlar üzerine değinilecek. Kim bilir daha neler olacak. İşlerin giderek ciddileştiğini söyleyebilirim. Sanırım siz de filmden memnun kalacaksınız.”

Dedikodular şu yönde ki John Wick serisi genişleyecek ve televizyonda gösterilmek üzere Continental Hotel odaklı bir televizyon serisini görmemiz de işten bile değil.

john wick 3 ile ilgili görsel sonucu

Fakat ana seri için konuşmaya geri dönecek olursak serinin yönetmeni Chad Stahelski de McShane’nin bu açıklamasını destekler nitelikte bir açıklama yaptı:

“Bu filmleri yapmaya bayılıyorum çünkü ortada bir limit yok. Kendi mitolojimizi oluşturduk ve bünyelerinde bulunduğumuz stüdyoların hiçbir engellemesi ile karşılaşmadık. Aksine onlardan aldığımız destek bizi daha da uçuk kaçık kararlar almaya itti. Eğer insanlar filmi görmeye gider, film iyi bir hasılat yapar ve izleyiciler izlemeye devam ederlerse Keanu ve benim çok sayıda fikrimiz var. Kariyerimin sonuna kadar bu işi yapabilirim. Eğer insanlar daha fazlasını isterse, kariyerimi harcamak için bu filmleri yapmaktan daha iyi bir yol göremiyor…”

Böyle açıklamalar ve yayınlanan fragmanı ile John Wick: Chapter 3 – Parabellum filmi hayranlarına büyük vaatler veriyor. Umarız hayranların bu umutları karşılanır ve 17 Mayıs’da güzel bir film ile karşılaşırız.

Sinema, dizi, oyun sever