JAMES CAMERON ‘TERMINATOR 6’ Filminin İsmini ve Detaylarını Açıkladı

James Cameron gelecek olan Avatar devam filmleriyle meşgul olsa da bu sonbahar gelecek olan Terminator filmi hakkında açıklamalarıyla hayranlarını heyecanlandırmayı ihmal etmedi. Terminator 6 filmine girişildiğiyle ilgili bir kaç söylemlerden sonra Cameron film ismini açıklayarak bir nevi resmileştirdi. İşte böyle dedi:

İsmini Dark Fate koyduk. Yani Terminator: Dark Fate. En azından şuan bu isim üzerinden çalışıyoruz.

Heyecan verici! Bu isim bize önümüzdeki Terminator filminden neler bekleyeceğimiz konusunda da bir ipucu veriyor. Dark Fate ismi filme “Dark” yani “karanlık” bir hava katıyor. “Fate” yani “kader” kesinlikle Terminator serisinin klasik zaman yolculuğuna vurgu yapıyor ve bizi bu “karanlık kader/kara talih”in ne olduğu konusunda meraklandırıyor. Ama Terminator serisinin bize öğrettiklerini unutmayalım, “Kendimizin oluşturduğu kaderden başka kader yoktur.”

James Cameron‘un Yahoo! Entertainment’a verdiği röportajdaki kelimelerini göz önünde bulundurunca filmin isminin tam olarak resmileşmediğini anlıyoruz ama 1984’te seriyi başlatan kişinin ağzından çıkan heyecan verici kelimeler oldu. Her ne kadar şuan idari yapımcı olarak filmde yer alsa da Dark Fate filmi 1991 Terminator 2: Judgment Day‘den beri James Cameron’un dahil olduğu ilk Terminator filmi olacak.

Deadpool yönetmeni Tim Miller ve kostümüyle Ryan Reynolds.

Deadpool‘un yönetmeni Tim Miller Terminator: Dark Fate filminin dümeninde yer alıyor ve Mackenzie Davis, Natalia Reyes, yeni terminator Gabriel Luna’nın yanı sıra Arnold Schwarzenegger ve Linda Hamilton’da filmde yer alıyor. Bu film aynı zamanda Judgment Day ‘den itibaren gelen tüm Terminator filmlerini de yok sayacak. James Cameron Yahoo!’da bunun hakkında da bilgiler verdi:

Dedim ki ‘eğer Arnold [Schwarzenegger] bu filmde yer almazsa ben de olmam.’ … ‘Hayranlar da benim gibi Linda [Hamilton]’ı görmek istiyorlar ve gerçek Sarah Connor’ı ve geçen zamanın ve trajik olayların ona yaptıklarını da görmek isteyecekler. Yaşadıklarının onu nasıl güçlendirip daha da sertleştirdiğini görmek isteyeceklerdir. Belki daha az sevecen ama daha güçlü halini. Ve eninde sonunda başka karakterlere tahtını verecek önemli bir karakter haline gelecek. Kadın-merkezli bir film olacak ve Tim [Miller]’ın bu temayı benimsediğini görmek güzel.’

TERMINATOR 6
Soldan sağa: Natalia Reyes “Dani Ramos” rolünde, Mackenzie Davis “Grace” rolünde ve Linda Hamilton “Sarah Connor” Rolünde

James Cameron hayranların ne istediğini iyi biliyor! Linda Hamilton’ı 30 yıl sonra ilk defa Sarah Connor olarak görebilmek dahi her şeye değer gibi görünüyor. T2‘ye kıyasla daha ne kadar sertleşebileceğini düşünmek zor hele ki ‘sevecen’lik konusuna hiç girmeyelim. Sarah tam bir icon. Cameron’un yorumları yeni bir kadroyla çalışmaya devam etmek için temel atmaya çalışıyor gibi… geçmişte bu başarılmamıştı (öhöm 2015 Terminator Genisys). Ancak orijinal kadro olunca daha başarılı olunabilir.

Belki şu anlık belki temelli ismiyle Terminator: Dark Fate 1 Kasım 2019‘da sinemalarda.

İstanbul doğumlu Eskişehir Anadolu Üniversitesi Almanca/İngilizce Öğretmenliği öğrencisi