Russo Kardeşler “HERCULES” Filminin Tam Anlamıyla Bir Uyarlama Olmayacağı Söyledi

hercules live-action filmi gelecek

Yeni bir röportajda, Avengers: Endgame yönetmenleri Joe ve Anthony Russo, Hercules canlı çekim versiyonunu yorumladılar ve bunun neden Disney animasyon filminin tam bir film uyarlaması olmayacağını açıkladılar.

Disney animasyonlarının live-action versiyonları karışık bir hal aldı. Bazıları sırf çekilmiş olmak için yeniden çekildi. Bazıları ise neredeyse orijinal hikayeler anlattı. Bununla birlikte, kimileri onlara yeni karakterler veya bazı yenilikler ekledi. Hercules’ün de bu kategoriye girebileceği anlaşılıyor.

Hercules yapımcıları Joe ve Anthony Russo, Collider ile yakın zamanda gerçekleştirdikleri bir röportajda orijinal filme olan hayranlıklarını paylaştılar ve neden bu yolda bazı değişiklikler yapmayı planladıklarını açıkladılar.

Merakla beklenen projeye nasıl dahil olduklarını sorduğunda; “Hem biz hem de çocuklarımız Hercules fanatikleriyiz,” dedi Anthony. “Ve Disney’in Herkül’ünü yeniden gözden geçirmekle ilgilendiğini duyduk. Orijinaline hayrandık ve bu filmi yapmayalım diye aramızda görüştük. Sonuç olarak buradayız.”

Orijinal filme nasıl bağlı kalacaklarına gelince, “Bence her zaman ortaya yeni bir şeyler koymalısınız. Hikaye anlatıcıları olarak bizim açımızdan, gerçek bir uyarlama yapmamız zor değil. Bunu Marvel filmlerimizle zaten yaptık. ” dedi.

“Çizgi romanların gerçek uyarlamalarını yapmıyoruz çünkü direkt o hikayeyi istiyorsan onu okuyabilirsin. Size farklı bir hikaye vereceğiz. Orijinaline sadık kalarak, ondan esinlenerek bir şeyler yapacağız. Aynı zamanda yeni ögeler de getiriyoruz. ”

Bu, yapımın hoş şarkıları için ne anlama geliyor? sorusuna Anthony “O konuda bet bir şey diyemeyiz.” diye cevap verdi. Ve ekledi “Müzik kesinlikle bunun bir parçası olacak.” Şunu kabul edelim ki, eğer “Zero to Hero” yoksa, ortalık karışır!