FINAL FANTASY VII REMAKE PlayStation Store’da Listenin Başında!

FINAL FANTASY VII REMAKE

PlayStation geçtiğimiz günlerde Square Enix’in beğenilen  yapımı Final Fantasy VII Remake için Nisan ayında PlayStation Store listesinde lider olduğunu söyledi.

Square Enix, klasik Final Fantasy VII’nin yeni versiyonunun üzerinde çalıştıklarını duyurduğundan beri, oyunun başarılı olacağı neredeyse belliydi. Son olarak geçen ay PlayStation 4 için piyasaya sürüldü. Eleştirmenler, fanlar ve seriye yeni gelenler tarafından beğeni aldı.

Final Fantasy VII Remake, Birleşik Krallık satış grafiğinde bir numaraya girmeyi başardı. Aynı zamanda sevilen, tüm zamanların klasiği Capcom’un Resident Evil 3‘ünü geçmeyi başardı. Ancak tam satış sayısı hakkında herhangi bir bilgi verilmiş değildi.

Daha sonra Square Enix’in resmi bilgileri sayesinde, Final Fantasy VII Remake’in 3.5 milyondan fazla kopyasının satıldığı bilgisine eriştik. Dahası, geliştirici bu etkileyici kopya sayısının sadece üç gün içinde satıldığını açıkladı.

Dün, resmi PlayStation Blog’unda yazılan bir yazı, Final Fantasy VII Remake’in, Call of Duty: Modern Warfare ve NBA 2K20 gibi diğer yüksek hitli oyunları geçerek Nisan ayı için PlayStation Store grafiğinde listenin zirvesinde olduğunu ortaya koydu. Bununla birlikte bu oyunların geçen senenin dördüncü çeyreğinde yayınlandığını belirtmek gerekir.

Final Fantasy VII Remake  şu anda PlayStation 4 için oynanabilir durumda.