FANZADE.COM
Hayran Kültürü Platformu

Harry Potter'ın Görünmezlik Pelerini Gerçeğe Dönüşebilir

0

Eğer elinizde bir görünmezlik pelerini olsaydı onunla ne yapardınız? Harry Potter  bu parçayı, Hogsmeade'e gizlice girerken ve Adı Anılmaması Gereken Kişi'den saklanırken kamuflaj olarak kullanmıştı. Gerçek dünya tam işlevsel bir görünmezlik pelerininden birkaç sihirli değnek dokunuşu kadar uzak olsa da, London'nın Queen Mary Üniversitesi'nden araştırmacılar görünmezlik teknolojisini hayata geçirmek için uğraşıyorlar.

Üniversitenin Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri bölümleri, İngiltere Endüstrisinin başlarıyla birleşip, nanokomposit materyallerde derecelendirilmiş sapmaları objenin elektromanyetik imzasına indirgeyip boşluk gibi görünmesini sağlayarak görünmezlik cihazı üretecek.

Harry Potter'da, büyüyle açıklamanın dışında büyücü çocuğun görünmezlik pelerininin nasıl çalıştığını, fanlar az çok biliyor. Harry'nin pelerini babasının ailesinden ona geçen bir miras. Gerçekte pelerin, bir 13. yy büyücüsü olan Ignotus Peverell tarafından üretilip, aralarındaki anlaşmazlıktan sonra Death'ten gizlenmek için giyilmiş. Büyülü evrende başka görünmezlik pelerinleri de var olmuş ama Harry'nin pelerini ilginç kökeninden dolayı kesinlikle daha güçlü ve yapımın Ölüm Yadigarları'ndan biri olarak duruyor.

Star Wars fanlarının gerçek bir ışın kılıcı görmek istemeleri gibi Harry Potter fanları da serinin efsanevi görünmezlik pelerini için aynı hissiyat içindeler.

 

Kaynak: Comicbook

Önceki yazımız olan Suicide Squad'dan Yeni Bir Fragman Daha Geldi yazımıza göz atmak ister misiniz?

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.