Pokemon Go’da Efsanevi Pokemonlar Nasıl Yakalanabilir?

Pokemon Go heyecanı sürerken, oyuna kendini kaptıran oyuncuların kafasında efsanevi pokemonlar da var.

Geçtiğimiz hafta ComicBook.com,  Pokemon Go oyuncularına, veri madenciliği aracılığıyla Pokedex resimlerini ortaya çıkararak Legendary Bird üçlüsü ve Mewtwo ile ilgili ilk belirtileri verdi. Geçtiğimiz günlerde ise bir Reddit kullanıcısı, subreddit /r/pokemongodev üzerinde Pokemon Go’dan data kodu yayınlayarak Efsanevi Pokemonlar Articuno, Zapdos, Moltres ve Mewtwo ile ilgili yeni bilgiler açığa çıkardı.

moltres pokemon go

Peki, Pokemon Go’da Efsanevi Pokemon’u nasıl yakalayacaksınız? Bilgiye dayanarak, bu dört Pokemon  tenhada görünmüyor. Onların datalarında “Temel Yakalama Oranı” eksik ve bu da tenhada yakalanamadıklarını gösteriyor. Bu da dört Pokemon’un (ayrıca Mew)  sadece özel etkinlikler ve bir çeşit ödül olarak ayrıldığının çok iyi bir göstergesi.

articuno pokemon gozapados pokemon go

Mewtwo ve diğer Efsanevi Pokemon’ları tenhada yakalayamayacaksanız nasıl elde edebilirsiniz? Bu konudaki popüler teori, oyuncuların güçlü bir Pokemon’u indirmek için takım oluşturdukları süreli bir etkinlik olan baskın için  ayrıldıkları yönünde. Pokemon Go’nun ilk tanıtım videosunda bununla ilgili bir şeyler vardı ama o zamandan beri Niantic bu konuda açıklama yapmadı.

444

Bazı oyuncular da, Efsanevi Pokemon’ların bir spor ödülü ya da takımda bulunan en üst sıradaki oyuncu için ayrılmış bir ödül olduğunu düşünüyor. Şu anda Pokemon Go‘da bir sıralama sistemi yok ve ne kadar spor yaptığınızı gösteren bir şey yok. Böyle olunca da bunlar gerçek olmaktan çok birer fan söylentisi gibi duruyor.