Gotham’da Michael Chiklis’in Karakterini Ve Penguen’i Neler Bekliyor?

Gotham‘ın 2. sezonu Rise of the Villains sloganıyla verildi. Gotham’ın yapımcısı John Stephens New York Comic Con’da, 22 bölüm boyunca sürecek uzun bir hikaye yaptıklarını söyledi. Batman’in çizgi romanının en kötü avcı karakter galerisine sahip olduğunu ve bunu derinliklerine inerek kullanmak istediklerini de sözlerine ekledi. İlk sezonda kötü karakter olarak haydut tiplemesine ağırlık verilmişti. Şimdi de süper kötü karakterlerin Gotham’da yükselişini göstermek istiyorlar.

penguen gotham
Gotham dizisi oyuncularından Robin Lord Taylor

Michael Chiklis’in canlandırdığı Nathaniel Barnes, Gotham’ın yeni bölümünde tanıtıldı. Barnes, Gotham şehri Polis Departmanı’na yozlaşmayı temizlemek için geliyor. Chiklis, Barnes karakteriyle ilgili şunları aktardı:

“Barnes, Gotham şehrine saldıran kötülüğe karşı önlem olarak geliyor ve Ben’in canlandırdığı karakter Jim Gordon’a akıl hocalığı yapacak. Adaletin ince çizgisinde bulunan Jim’i pisliğin dışında tutmaya çalışıyor.”

gotham nygma - Cory Michael Smith
Nygma karakterini canlandıran oyuncu Cory Michael Smith’de New York Comic-con’da

Yönetmen ayrıca bu sene Cobblepot ve Nygma karakterlerinin de geniş bir hikayesi olacağını söyledi. Özellikle Cobblepot’u geçen sezon arka planda insanları manipüle eden biri olarak izledik. Bu sezon daha ön planda olacak. Cobblepot’un annesini sık sık görsek de babası hakkında pek bilgi verilmemişti. Bu sezon babası ortaya çıkacak ve Pee-wee Herman olarak tanıdığımız Paul Reubens Penguen’in babasını canlandıracak.