OWARI NO SERAPH NAGOYA KESSEN-HEN’e Hızlıca Göz Atıyoruz

Son zamanların en çok tutulan serilerinden Owari no Seraph (kimine göre Sonun Serabı, kimine göre Sonun Meleği anlamlarına gelse de) 2. sezonu Nagoya Kessen Hen bugün itibariyle yayınlanmış bulunmakta. Biz de uzun zamandır beklediğimiz seriye üstün körü bir göz atalım dedik.

Krul Tepes ile Tim Kurul’un bir akrabalığı var mı merak konusu. (Ortadaki ufak kız Krul Tepes – Vampir Kraliçe)

                             

İlk Sezon Dram Dalında Oscar Alabilirdi

Aksiyon, shounen, dram ve vampir ögelerini barındıran Owari no Seraph izlenebilirliği üst derecede bir seriydi. İl sezon incelemesini okumadıysanız buraya tıklayabilirsiniz. Sürpriz bozan vermeden anlatmak gerekirse Yui-chan’ın kaldığı yetimhanede başlıca Mika-kun ve diğer çocuklarla arkadaş olmasıyla başlayan serimiz, Dünya’ya yayılan virüs nedeniyle 13 yaş ve üstündeki tüm insanların ölmesiyle devam etti. Bunu fırsat bilen vampirler Dünya’yı ele geçirir ve küçük çocukları damızlık hayvan niyetine yaşadıkları yer altı şehrine götürürler.

Arkadaşlarını kurtarmak isteyen Mika-kun üst düzey bir vampir olan Ferid’in özel kan bankası olmayı kabul eder, karşılığında Ferid’den ne isterse alabilecektir. Ferid’den bir harita bir de silah alabilen Mika-kun, Yui-chan ile anlaşır ve tüm arkadaşlarıyla yeryüzüne kaçmak için girişimde bulunur. Tam çıkış kapısından kaçacakken Ferid çocuklara yetişir ve Yui-chan haricinde diğer tüm çocukları elleriyle öldürür. Yui ise fırsatı yakaladığı an silahını ateşler ve Ferid’in kafasına ”Head  Shot” tek kurşun sıkar ve yere indirir. Şehirden kaçan Yui-chan karlar arasında donacakken Yarbay Guen ve adamları ile karşılaşır. Guen’in himayesine giren Yui-chan kendini yetiştirip Japon İblis Ordusu’na katılacaktır ve arkadaşlarının öcünü almak için vampirlerle savaşacaktır.

OWARI NO SERAPH 2. Sezon Nagoya Savaşı Düelloya Sahne Olacak

İkinci sezonu tahmin etmek hiç zor olmayacak gibi görünüyor. Farklı bir isim seçebilirlerdi bence, biraz spoiler oldu bizim için. Nagoya Kentindeki insanlar ve vampirlerin savaşına tanık olmadan önce ilk bölümüyle serimizin 2.sezonu olan Owari no Seraph Nagoya Kessen Hen‘e birlikte göz atalım. Yui hastahanede uyandıktan sonra orduya tekrar dönmeyi bekler. Ailesinden haber alan Yui, gerekeni yapmak için kendini kütüphaneye kapatır. Kendisine gönlünü kaptırdığını tahmin ettiğim Shinoa, Yui ile şakalaşırken Yui için anons salonda yankılanır, üst düzeyler Yui’yi bekliyordur. Komuta merkezine çıkar ve Japon İblis Ordusu’nun en üst kademesi olan Hiragi Ailesi’ne hesap verir. Onun vampir casusu olduğunu düşünen Hiragi’ler Yui’nin arkadaşı Yoichi ve Shino’yu Yui’ye karşı tutsak almışlardır. Türlü sorgu ve testten geçen Yui’nin en sonunda casus olmadığı anlaşılır ve arkadaşları serbest bırakılır. (Birazcık incinseler de) Hiragi’lerin korgenerali Kureto ile anlaşan Yui içindeki gücü serbest bırakmak adına arkadaşlarını kurtarır.

Serinin Artı ve Eksileri

İlk bölümü tartıya koyduğumuzda elbette artı yönleri ağır basacaktır ki uzun zamandır beklediğimiz 2.sezondur kendileri. Owari no Seraph Nagoya Kessen Hen’in olumlu yönleri ilk sezondan beri süre gelen macera ve dram yönü hiç değişmemiş. Hala umutla bekleyen Yuichiro (Yui-chan) için yolun sonunun gelmemesi seriye çok tat katıyor. Soundtracklar ile fazla karşılaşamamış olsakta ilk sezonun arka plan fonları çok iyi olduğu için 2. sezondan da güzel şeyler beklemek mümkün. Görüntü kalitesi ve renk tonlarını iyi kullanmaları, karakterlerinin dizaynı ise klasik bir shounen animesi tadında olması yine artı yönlerden. Olumsuz yönü bence vampirlere çok az yer vermeleri. Özellikle adamım vampir Ferid’in ekranda 1 dakika kadar gözükmesi (Belki daha az) beni hayal kırıklığına uğrattı.

krul tepes owari no seraph
Owari no Seraph

Eğer izlemediyseniz ilk sezonundan itibaren Owari no Seraph’ı bitirin ve 2.sezonu Owari no Seraph Nagoya Kessen Hen’e güncel gidin. Şimdiden iyi seyirler.

Anime sever bir veteriner hekim.