Universal Pictures’da Görülmemiş Değişim: GÖRÜNMEZ ADAM Filmi

Universal Pictures, bünyesindeki klasik karakterleri “Dark Universe” olarak adlandırdıkları evrenlerinde tekrar seyirci ile buluşturmak için harekete geçeli çok olmadı. Fakat hareketin ilk ayağını teşkil eden Mumya sayısız olumsuz eleştiri alırken ve beklenen kaliteye de ulaşamadı. Bu gibi nedenler şirketin Dark Universe hareketini şimdilik askıya almasına neden oldu. Şirketin bir sonraki adımının bir Görünmez Adam filmi olduğu söylenirken filmin kendine has özellikler taşıyacağı da bildiriliyor.

GÖRÜNMEZ ADAM filmi
Değişen Universal Pictures Güçlü Bir Rakip Olarak Mı Geliyor?

Geçtiğimiz sene Avrupa’da beyaz perde ile buluşan Upgrade isimli filmin yönetmenliğini yapmış olan Leigh Whannell filmin yönetmenlik koltuğuna getirildi. DC ve Marvel gibi, giderek büyüyen ve gelişen evrenlere ayak uydurmak isteyen şirket, izleyicinin kolaylıkla benimseyebileceği karakterler oluşturmayı hedefliyor. 

 

 

 

Şirketin önemli isimlerden Peter Cramer yaptığı açıklamada:

Sinema tarihi boyunca, Universal bünyesindeki karakterler yapımcılarının yorumları ile yeniden çizilerek hayat buldu. Onları bu defa ekrana daha derin bir şekilde yansıtacak yaklaşımlar denemenin heyecanını yaşıyoruz. Karakterlerin her biri işlerine tutku ile bağlı kişilerce ele alınıyor.

Kalitesi hakkında yorum yapmak mümkün olmasa da hayranlar Leigh Whannell’ın yönetmenlik koltuğuna getirilmesini doğru atılmış bir adım olarak görüyor. Mumya filmindeki hatayı “aksiyon türüne kayış” olarak niteleyen şirket, Whannell’ın filmi olması gereken korku rayına oturtacağını düşünüyor. 

Son olarak Variety isimli şirketin makalesine göre, Universal Pictures filmlerini beyazperdeye taşırken 

  • korku odaklı
  • bütçe kısıtlaması olmaksızın
  • tema gibi çeşitli alanlar sınırlamalara tabi tutulmaksızın
  • ortak evrende geçmesi zorunlu kılınmaksızın

şeklinde bir politika izleyecek.

Universal Pictures’ın izleyeceği yol onu nasıl bir konuma getirir bilinmez ama DC ve Marvel’ın karşısına yeni bir rakip çıkması, biz izleyenler açısından, daha kaliteli filmler görebileceğimize dair umut verici bir gelişme.

 

Sinema, dizi, oyun sever