İlk Haftasında 3 Milyon Kopya Satan RESIDENT EVIL 2’ye Bedava DLC

Capcom‘un hayatta kalma korku oyununun yeniden yapılmış versiyonu Resident Evil 2, Resident Evil 7‘nin başarısını yakalama yolunda.

Resident Evil 2 geçen hafta çıkışını gerçekleştirdi ve 20 yıl sonra bir kere daha Büyük Britanya listelerinden başa geçti ve Capcom çıkışının ilk haftasında 3 milyon kopya sattığını açıkladı.

Resident Evil 7 çıkışından ilk üç gün içerisinde 3 milyon satmayı başarmıştı ardından gelen 2 hafta içerisinde de 500.000 ürün daha satmıştı. Resident Evil 7 toplamda 6 milyon satmıştı ve Capcom ” Resident Evil2 de uzun vadede benzer bir başarı yakalayacak gibi görünüyor” açıklamasında bulundu.

Resident Evil serisi 1996’daki ilk çıkışından bugüne kadar toplamda 88 milyon birim sattı. Orjinal RE 2 ise 4.96 milyon birim satmıştı.

Resident Evil 2

Her iki oyun da üç gün içerisinde 5 milyon birim satan ve Capcom’un en çok satan oyunu olmayı başarabilen Monster Hunter World‘un başarısına ulaşmasa da istatistikler etkileyici görünüyor.

Resident Evil 2’ye önümüzdeki ay The Ghost Survivors adında bedava DLC getiriliyor. Bu DLC ile resmi seride ve oyunun evreninde ölmüş olan üç yeni karakteri oynanabilir yapıyor. Bu karakterlerle oyun, “ya yaşasaydılar” senaryosuna dönüyor ve onlarla Raccoon City‘den kaçmaya çalışıyoruz.

İstanbul doğumlu Eskişehir Anadolu Üniversitesi Almanca/İngilizce Öğretmenliği öğrencisi