R.R. Martin, Wild Cards Serisinin Geliştirme Aşamasında Olduğunu Açıkladı

George R.R. Martin’den Wild Card hakkında açıklamalar geldi.

“Game of Thrones”un yazarı George R.R. Martin , NBC Universal’in Universal Cable Productions (UCP) kolunun televizyon için, Wild Cards serisinin antoloji ve mozaik romanlarının haklarını satın aldığını açıkladı. Serinin çeşitli bağlantılarının ilki için çalışmalara hızla başlayacaklar. Martin’in asistanı ve Wild Card’lar konusunda başlangıçtan beri sağ kolu olan,  Dr. Tachyon, Double Helix ve  Franny Black’in yaratıcısı olan, “Star Trek: The Next Generation (“Measure of a Man”), “Reasonable Doubts,” “The Profiler,”ve  “Star Command,” gibi yapımlarda imzası bulunan tecrübeli Tv yazar ve yapımcısı Melinda M. Snodgrass, Gregory Noveck  ile birlikte projede yürütücü yapımcı olacak. Martin,  HBO ile olan anlaşması gereği ve “The Winds of Winter”ı yazdığından dolayı projeyle ilgili olmayacak.

UCP, dünya çapında sayısız ağda ve kanalda yayın yapıyor. Bunlardan bazıları:

USA Network’te;“Mr. Robot,” “Colony,” “Playing House,” “Royal Pains” ve “Suits”

Syfy’da ; “The Magicians,” “12 Monkeys” ve “Killjoys” Bravo’da; “Girlfriends’ Guide to Divorce”,  E!’de;“The Royals”  ve Hulu’da  “Difficult People”. Ayrıca  “Monk,” “Psych” ve “Battlestar Galactica” ‘da da imzaları bulunuyor.

Wild Cards’ın konusu;

Wild Cards’ın paylaşılan dünyası, 15 Eylül 1946’da Manhattan semalarında serbest kalan uzaylı bir virüs tüm masum dünyaya yayıldığında bizim dünyamızdan uzaklaşır. Enfekte olanlardan %90’ı korkunç şekilde ölmüş, %9’u deforme olup jokerlere dönüşmüş ve geriye kalan %1’lik şanslı grupsa olağanüstü ve öngörülemeyen güçlerle kutsanmış aslar olmuşlardı. Dünya bir daha asla eskisi gibi olmayacaktı.

Wild Cards serisinin ilk bölümü 1986 yılında yayımlandı ve o yılın Hugo Ödülleri’ndeki finalistlerden biriydi ama  Alan Moore’un “Watchmen’’’i karşısında kaybetti. Bugüne kadar 22 cilt yayımlandı, 23. cildin (“High Stakes”) yayımlanma tarihi bu ayın sonuna ertelendi ve çalışmaları devam eden 3 cilt daha bulunuyor. Wild Cards  kitaplarının ve hikayelerinin pek çoğu dünya çapında çevrildi ve basıldı. WC  evrenindeki asların ve jokerlerin maceraları, RPG’lere, grafik romanlara ve çizgi romanlara da ilham verdi. Martin seriyi şu şekilde tanımlıyor:

“Wild Cards bir seri kitaptan, grafik romandan ve oyundan oluşuyor ama hepsinin ötesinde o bir evren ve üstelik Marvel ve DC’nin çizgi roman evrenleri kadar büyük,farklı ve heyecan verici.(Daha gerçekçi ve tutarlı.) Küçüklü büyüklü muazzam bir karakter takımı da mevcut. Wild Cards dünyasında binlerce hikaye anlatıldı, umarım Gregory, Melinda ve UPC bunlardan pek çoğunu anlatır .Emin olduğum tek bir şey söyleyebilirim; şovlar hangi şekilde olursa olsun Croyd Crenson’ı göreceksiniz. Sleeper olmadan Wild Cards düşünülemez.”