Sanal Japon Kız Öğrenci İle Ders Eğitimi Yeni Bir Videoyla Tanıtıldı

Sony’den sanal gerçekliğe bir adım da eğitim için geliyor. Sanal Japon kız öğrenciden yeni bir video daha geldi.

Sony, Bandai Namco Entertainment’in yaklaşan PlayStation VR oyunu Summer Lesson için Nico Nico üzerinden canlı bir sunum yaptı. Videoda PlayStation VR başlığı takan oyuncu bir kız, oyundaki Japon bir lise öğrencisi kızla etkileşime geçiyor. Sanal gerçeklik teknolojisi sayesinde, oyuncu soruları başını sallayarak cevaplayabiliyor ve sadece bakarak kayıp bir İngilizce ders kitabının yerini saptamada yardımcı oluyor. Videonun sonunda Japon kız öğrenci bir ipi çekiyor ve  oyuncu videoda emeği geçenlerin isimlerinin yer aldığı bir sütundan aşağı düşüyor.

Canlı yayından görüntülerin yer aldığı videoyu izleyebilirsiniz.

Bandai Namco Entertainment bu yılın E3 etkinliğinde, VR teknolojisi gösterisi yapılacağından ürünü biraz gecikmeyle, PlayStation VR başlıklarıyla birlikte 13 Ekim’de çıkaracaklarını duyurmuştu. Sanal Japon kız öğrenci “Summer Lesson” şu an için deneme niteliğinde ve fiyatı daha sonra açıklanacak. Bandai Namco Entertainment oyun için bir de website açtı.

Tekken serisi yönetmeni Katsuhiro Harada, 2014 yılında bir başka videoda etkileşimleri anlatmıştı:

Harada videoda, Summer Lesson‘ın en büyük amacının oyundaki karakterin oyuncunun varlığını hatırlaması olduğunu söylüyor. Normal oyunlarda oyuncu karakteri tanır ama karakter oyuncu için aynı şeyi asla yapmayacaktır. Ayrıca karaktere uzaktan bakarsanız karakter üzülecek çok yakından baktığınızda ise şaşıracak. Harada ayrıca, interaktif ve gerçekçi olan, oyuncunun sinirini yansıtabilen bir karakter yapmak istediğini söylüyor.

Harada, yaptıkları şeyin sanal gerçeklik teknolojisinin ilk basamağı olduğunu ve bu teknolojiyi kullanarak başka içerikler üzerinde de çalıştıklarını ve önümüzdeki 10-15 yıl içerisinde bu teknolojinin şaşırtıcı seviyelere geleceğini söylüyor.

Sanal gerçeklik teknolojisi ile ders çalışmak çok daha eğlenceli hale gelecek gibi. Ne dersiniz?