Vampirimize Veda Ediyoruz: BLOOD LAD Mangası Sona Eriyor

Vampir komedisi  türünde olan Blood Lad mangası sona eriyor.

Kadokawa’s Young Ace dergisinin Eylül sayısında, Yūki Kodama’nın Blood Lad mangasını, Kadokawa’nın 4 Eylül’de yayımlayacağı sayısında bitireceği açığa çıktı.

Kuzey Amerika’da mangayı Yen Press yayımlıyor. Yen Press hikayeyi şu şekilde özetlemiş:

“Vampir  Staz şeytani dünyadaki en güçlü bölge sorumlularından biridir. Staz kendisine karşı koyma cüreti gösteren herkesi yener ama korkunç Staz gerçekte insan kültürüne, özellikle video oyunlarına, mangaya ve Japonya’dan olan her şeye karşı takıntılıdır. Japon bir kız yolunu şaşırıp şeytani dünyaya geldiğinde Staz onunla tanışıp dünyası hakkında öğrenebileceği her şeyi öğrenmek için sabırsızlanır. Ne yazık ki ona daha tek bir soru bile soramadan kızın bir gaspçı tarafından öldürüldüğünü görür. Özellikle bunun, insanların dünyasına gitmesi anlamına geldiğini öğrendikten sonra, Staz, kızın vücudunu onarıp onu eski yaşamına döndürmeye yemin eder.”

Blood Lad mangası

Kodama, vampir komedi manga serisini 2009’da Young Ace’te yayımlamaya başladı ve Kadokawa 30 Haziran’da manganın 16. derlenmiş cildini çıkardı.

Manga 2013 yılında 10 bölümlük bir Tv anime uyarlamasına esin kaynağı oldu. Peki siz Blood Lad mangasını nasıl buluyorsunuz? Yorumda bulunmayı unutmayın.