BATTLE ANGEL, FOX’u Zora Soktu; Marka Hakları İle Başı Dertte

Son zamanlarda birçok büyük firmanın başı, daha önceden daha küçük çapta firmalarca alınmış markalar ile derde giriyor. Şu anda da bunun yeni temsilcisi FOX oldu. 20th Century Fox şu anda Florida’da bulunan bir şirket olan Epic Stone Group‘un Battle Angel markasının kendilerine ait olduğunu iddia etmesi ile zor duruma düştü. Şirket,  kendilerine ait olan ticari markasının Fox tarafından bilerek ihlal edildiğini ve bu nedenle Epic Stone’un zarara uğradığını söylüyor.

Eğer uzun süredir yeni çıkan filmleri takip etmiyorsanız, Fox’un bir Alita:Battle Angel filmi üzerinde çalıştığını bilmiyor olabilirsiniz. Birkaç fragman gördük ve sadece bu fragmanlardan şu anlık bu yapımın başarılı bir film olabileceğini ön görüyoruz.

Epic Stone Group elbette bunu umursamıyor. Şirket, Fox’un, ticari markayı kullanmaktan kazandığı karların bir kısmına gözünü dikmeye meyilli durumda ve ilgili Fox’un marka ile herhangi bir ürün satmasına son vermeye çalışıyor.

Şirket,  bu adla ürün satan ilk firma olduklarını söyledi ve bu nedenle, şartlar ne olursa olsun, ismin tüm haklarına sahip olmalılar.  Ayrıca Epic Stone’un 2009’da ticari marka adına başvurduğunu ve o zamandan beri video oyunları ve aynı adı taşıyan diğer ürünleri sattıklarını anlamaktayız.

Tabi ki hukuksal süreç ne gösterecek bilmiyoruz.  Bildiğimiz  şey, Fox’un 20th Century Fox’un filmi Alita:Battle Angel adıyla aylarca pazarladıktan sonra bu noktada Epic Stone’a kaybetmek istemeyeceği.

Film 14 Şubat’ta vizyonda olacak.