Netflix SEX EDUCATION İkinci Sezon ile Moordale Lisesine Geri Dönüyor

Sex Education Season 1

Netflix‘in ikinci sezonun siparişini vermesiyle birlikte Gillian Anderson ve Asa Butterfield‘ın ön planda olduğu komedi drama Sex Education ikinci sezon ile geri geliyor.

Ücretli abonelik yayın servisi,  Elevel Film tarafından üretilen dizinin 8 bölümlü olacak ikinci sezonunun onayını verdi. Bu, normalde izlenme istatistiklerini gizli tutan Netflix’in dizinin ilk ayda 40 Milyon üye tarafından izlendiğini açıklamasından hemen sonra gerçekleşti.

Anderson, Butterfield, Emma Mackey, Ncuti Gatwa, Aimee-Lout Wood, Conner Swindells, Kedar Williams-Stirling, Tanya Reynolds ve Patricia Allison adlı oyuncuların da ikinci sezonda rollerine devam edeceği ve ikinci sezonun yapımının Büyük Britanya’da baharda başlayacağı belirlendi.

SEX EDUCATION İkinci Sezon

Dizinin yaratıcısı Laurie Nunn, ilk sezon Kate Herron ile birlikte yönetmenlik yapmış olan Eleven’dan Jamie Campbell ve Ben Taylor ile birlikte yardımcı yapımcı olarak devam edecek. Sian Robins-Grace ise diğer yardımcı yapımcılardan biri olacak.

Nunn: “İlk sezona verilen ilgi heyecan verici oldu. Dünyanın her yerinden bunca insanın kafamda bir fikir olarak yeşillenmiş bu karakterlere bu adar bağlanmaları mükemmel bir şey. Diziye zaman ayırıp izlemiş olan herkese ne kadar teşekkür etsem az ve bu inanılmaz yolculuğa devam etmek için sabırsızlanıyorum.”

Laurie Nunn garip ergenlik tecrübelerini ve mizahını tüm kalbiyle benimseyip Sex Education’da yakalamayı başardı.” Ekledi Cindiy Holland, Original Content’in başkan yardımcısı. “Eleven takımı ve yardımcı yapımcı ve yönetmen Ben Taylor ile birlikte evrensel geçerliliği olan bir dizi yakalamayı başardı ve bunu tüm dünyayla paylaştı.”

İstanbul doğumlu Eskişehir Anadolu Üniversitesi Almanca/İngilizce Öğretmenliği öğrencisi