Stephen King Romanı Uyarlaması FIRESTARTER Filminin Yönetmeni Belli Oldu

Blumhouse ve Universal Pictures, Stephen King’in klasik romanı Firestarter ın (Tepki) yeni uyarlaması için Keith Thomas ile anlaştı. Fazla bilinen bir isim olmayan Thomas, The Vigil isimli korku filmini de yönetmiş bir isim.

David Gordon Green ile beraber Universal ve Blumhouse’in filmi olan Halloween Kills’in (2018 yapımı Cadılar Bayramı filminin devamı) senaryosunu da yazan Scott Teems bu filmin de senaryosunu yazması için ekibe dahil edildi.

Stephen King’in kitabındaki hikaye pirokinezi (zihin gücüyle ateş yakma) yeteneği olan ve devletin yeni tür silah olarak kullanmak istediği bir kız ile ilgilidir. Hatta pirokinezi kelimesi Stephen King tarafından bu kızın güçlerini anlatmak için uydurulan bir kelimedir. Bu film aslında bu kitap için uyarlanan ikinci film. İlk uyarlama 1984 yılında çekildi ve o zaman çok genç ama çok becerikli bir oyuncu olan Drew Barrymore (Charlie’nin Melekleri) filmde rol aldı.

“ Çok nadir olarak bizi saran ve sarsan bir filmle karşılaşırız. The Vigil filmi ile bu etkiyi yarattık. Bu sayede Keith ve Boulderlight ekibi ile tekrar çalışmak istedik. Weed Road Productions’ın ilk filmde de rol alan Drew Barrymore ile film sürecinde olacak.” şeklinde bir açıklama yapan yapımcı Jason Blum başrol olarak seçilen isim ile ilgili şimdilik bir açıklama yapmadı.

Geçtiğimiz yıl çıkan haberlerde Fatih Akın’ın da Firestarter filminin yönetmenliği için düşünüldüğü yönünde haberler çıkmıştı. Ancak bu güncel haber ile bu durumun gerçekleşmeyeceği belli oldu.

Son zamanlardaki Stephen King furyası yüzünden bu çıkacak filmin de yetenekli eller tarafın çekileceği ve bizleri tatmin edeceği kesin gibi görünüyor.