Stephen King’in  IT Romanından Uyarlanan Filmin Setinden İlk Video

Stephen King’in  IT Romanından Uyarlanan Filmin Setinden İlk Video Yayınlandı

New Line’ın Stephen King‘in IT kitabından uyarladığı filmin çekimlerine geçtiğimiz ayın sonlarında Kanada’nın Toronto eyaletinde başlandı ama  set şu anda Ontario’nun küçük bir kasabası olan Oshawa’ya taşındı. Eulalie Avenue ve James Street’in güneydoğu köşesinde boş bir arazi üzerinde birkaç haftada inşa edilen terk edilmiş ve harap bir ev görülüyor.

Burası 29 Neibolt Street! Aşağıdaki set videolarındaki iki kilit sahnede 1986 korku romanının hayat bulduğunu görebilirsiniz. Videoların ilkinde şekil değiştiren IT(O) ‘in en kötü formlarından biri olan Leper’i ( Javier Botet) genç Eddie Kaspbrak’a yavaşça yaklaşırken görebilirsiniz. Diğer iki videodaki sahnede de  Losers’ Club (Kaybedenler Klübü), evin önüne park ederken grubun lideri olan  Bill Denbrough bisikletini onlara doğru sürüyor. Kısa bir sohbetten sonra  Losers’ Club, IT’ e karşı koymak için, cesurca harap haldeki evin ön kapısına doğru ilerliyor.

Maine’deki küçük bir kasabada Kaybedenler Klubü olarak bilinen 7 çocuk, yaşam sorunları, zorbalık ve kendisine Pennywise denen bir palyaçonun şeklini alan bir canavarla yüz yüze gelir.

Film 8 Eylül 2017’de gösterime girecek.


Kaynak:comicbook