WARNER BROS’da Değişiklik: FANTASTİK CANAVARLAR 3 Ertelendi

Fantastik Canavarlar 3 filmi  için ertelenme haberi geldi.
Harry Potter evrenine, 2001 yılında “Harry Potter ve Felsefe Taşı” filmi ile dahil olmuştuk. 2011 yılında vizyona giren “Harry Potter ve Ölüm Yadigarları” ise bu büyülü evrene bir veda edişti. Arkasında sayısız hayran bırakan bu evrenin tekrar beyaz perdede boy gösterecek olması şüphesiz büyük kitleleri heyecanlandırmıştı. 2016’da yayınlanan “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar” filmi dünya çapında yaklaşık 800 milyon dolar gibi bir gelir elde etmişti. 2018 yılında beyaz perde ile buluşan ardılı “Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları” ise yapımcısına 650 milyon dolarlık bir kazanç sağlamıştı.

 

FANTASTİK CANAVARLAR 3
Fantastic Beasts FANTASTİK CANAVARLAR 3 Ertelendi

5 filmden oluşması beklenen ve şimdiden 1.45 milyar dolar gibi bir gelir elde etmiş olan serinin 3. filminin yapımı ise beklenenin aksine hiç de hızlı gerçekleşmiyor. Bu yılın ocak ayında başlaması beklenen çekimlerin sonbahar ayına kadar ertelendiği söyleniyor. Deadline Hollywood isimli kuruluşun raporunda yer alan bilgi ayrıca Warner Bros. yönetimindeki değişiklikler olduğunu da gösteriyor. “Önceki sorumlularının dar bir zaman aralığı tanıyarak 2020 yılına yetiştirmek istediklerini” belirten yapımcı şirket  “Büyük yapımların olgunlaşması için gerekli zamanı tanıyacaklarını” ekliyor.

David Yates’in tekrar yönetmeni olması beklenen film hakkında herhangi bir bilgi verilmiş değil. Fakat şu bir gerçek ki Warner Bros.’ daki bu politika değişikliğinin sonucu olarak daha kaliteli bir filmin beyaz perdede boy göstereceğine kesin gözle bakabiliriz.

Sinema, dizi, oyun sever