DISNEY 2019 Yılında Neden Gişe Rekorları Kıracak? İşte Yanıtı

Disney son 3 yıldır Box Office’de zirvede duruyor. 2016 yılından beri, büyüyen Hollywood stüdyoları içerisinde, tek başına pazar payının %26’sını oluşturduğu belirtildi. 2018 yılında ise ABD sınırları içerisinde gişe başarısıyla rekora imza attı. Ancak bu rekor pek uzun süreli olmayabilir. Çünkü 2019 yılında Disney tarafından çıkarılacak filmlerle kendi rekorunu geçip yeni bir gişe rekoruna imza atacaktır.

Şimdi bu 2019 yılı içerisinde Disney’in başaracağını düşündüğümüz büyük projelerine bir bakalım:

Captain Marvel

Marvel Stüdyoları ile ortak yürütülen bu projede izleyici kitlesi çok geniş olduğu için hayranların asla kaçırmayacağını düşünüyoruz.

Ayrıca Marvel bu sefer kadın bir süper kahramanı bu filmde tek başına öne çıkarıyor.


Dumbo

Dumbo filminin gişe hasılatını tahmin etmek oldukça zor ancak Güzel ve Çirkin’in başarısına yaklaşması mümkün.


Penguins

Çok büyük bir etkisi olacağına inanmasak da belgesel türünde olduğu için elbette belli bir izleyici kitlesini yakalayacaktır.


Avengers: Endgame

Avengers: Infinity War’ın dünya genelinde 2 milyar dolarlık bir gişeyi yakaladığını hesaba katacak olursak Avengers: Endgame de aynı şekilde ya da daha büyük bir gişe hasılatını yakalayabilir. Nisan ayının sonunda hepimiz izleyip göreceğiz.


Aladdin

 

Aladdin Disney tarihinde oldukça popüler bir geçmişe sahip. Bu sebepten ötürü de geniş bir izleyici kitlesine ulaşma ihtimali oldukça yüksek.


Toy Story 4

Pixar, Toy Story 4’ü duyurduktan sonra birçok izleyici dördüncü filmin neden çekilmek zorunda olduğunu sorguladı. Çünkü üçüncü filmde zaten hikaye sonlanmıştı. Yine de insanlar merak edip izlemek isteyebilir.


The Lion King

Aslan Kral zamanında yapılmış en başarılı animasyondu ve hayranları tarafından çok seviliyor. The Lion King belki de milyar dolarlık bir gişe hasılatını yakalayabilir.


Artemis Fowl

Kitaplara dayanan bu uyarlama filmin sevilip sevilmeyeceği hala tartışılıyor. Ancak sırf bu merak duygusuyla bile izleyiciler bilet alıp filmi izleyebilir.


Frozen 2

İlk filminde yakaladığı başarıyı tekrar yakalayacaktır. 2019’daki devam filmiyle Frozen 2 milyar dolarlık bir gişe skalasına ulaşabilir.


Star Wars Episode IX

Disney 2019 – Star Wars Episode IX

Star Wars: The Force Awakens, 2 milyar doların üzerinde bir gişeye ulaşmıştı. Star Wars: The Last Jedi ise 1.3 milyar dolar seviyesinde kalmıştı. Star Wars filmlerinin ne kadar eleştirilse bile hala çok izlendiğini düşünürsek Disney için Star Wars Episode IX’in milyar dolarlık bir getirisi olacağını düşünebiliriz.