DARK PHOENIX’ten Yeni Fragman! Jean Grey Yakıp Yıkıyor!

20th Century Fox firmasının bünyesinde bulunacak ana akım son X-Men filmi olacak Dark Phoenix‘ten yeni bir fragman yayınlandı.

Marvel Sinematik Evreni’ni bünyesinde barındıran Disney’in Fox’u satın almasıyla Marvel çizgi romanları kökenli X-Men evreni filmleri de ana yurduna dönecek. Bu bakımdan 2000 yılında başlayan X-Men filmlerinin son halkası olan Dark Phoenix de evrenin kapanışını yapacak film olacak.

Dark Phoenix’in vizyon tarihi 7 Haziran. New Mutants‘ın vizyon tarihi ise 2 Ağustos ancak bu filmi ana akım X-Men filmlerinden sayamayacağımız için kapanışı tam olarak onun yapacağını söyleyemeyiz. New Mutants bir yan hikaye anlatacak aynı Wolverine ve Deadpool filmleri gibi. Dark Phoenix ise X-Men’in 7, Fox’un X-Men evreninin 12. filmi olacak.

James McAvoy Profesör Xavier, Michael Fassbender Magneto, Jennifer Lawrence Mystique ve Nicholas Hoult Beast olarak dördüncü ve son kez X-Men evreninde yer alacaklar. Filmin yönetmeni ise daha önce pek çok X-Men filminde yazarlık ve prodüktörlük yapan ve ilk yönetmenlik tecrübesini yaşayan Simon Kinberg.

Önemli bir nokta ise filmin pazarlamasında Dark Phoenix’in önünde, ana akım filmlerinden olmasına rağmen, X-Men etiketinin olmamasını tercih etmesi. Bunu Apocalypse ile iyice bozulan X-Men imajına bağlayabiliriz.

Dün, fragman habercisi niteliğinde filmin bir de yeni afişi yayınlanmıştı:

DARK PHOENIX 1
DARK PHOENIX

X-Men evreninin üçüncü filmi Last Stand‘den sonra bir kez daha Phoenix hikayesinin anlatılacak olması hakkında düşünceleriniz neler? Kaynak materyali çizgi romanlardaki gibi sizce de Cyclops posterde ve pek tabii filmde ön planda olmalı mı? Sizin yeni filmden beklentileriniz neler, favori X-Men karakteriniz kim? X-Men de Marvel Sinematik Evreni’ne katılacağı için heyecanlı mısınız? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.