DEMON SLAYER: KIMETSU NO YAIBA Birkaç Ay Sonra Animeseverle Buluşacak

Ufotable anime stüdyoları, Koyoharu Gotouge‘nin Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba mangasının anime uyarlamasının 6 Nisan’da geleceğini duyurdu. Birçok Japon kanalında gösterime girecek olan yapım mangasını sevenlerce de merakla bekleniyor.

İlk beş bölümü Japon sinemalarında 29 Mart’a sunacaklarını açıklayan firma ilk beş bölümün başlığının Kimetsu no Yaiba: The Bonds of Siblings olduğunu belirtiyor.

DEMON SLAYER: KIMETSU NO YAIBA
DEMON SLAYER: KIMETSU NO YAIBA

Manga Shueisha’nın Haftalık Shonen dergisinde 2016’nın şubat ayından beri yayınlanmaktadır.

Yapımın konusu şöyle;

Eski çağlardan beri, ormanda gizlenen insan yiyen şeytanlar söylentileri dolaşmaktaydı. Bu nedenle, yerel kasaba halkı hiçbir zaman gece dışarı çıkmazdı. Ancak efsaneye göre bir iblis avcısı, bu kana susamış şeytanların peşlerinden gidecek ve her birini avlayacaktır. Genç Tanjiro için, bu söylentiler yakında onun acımasız gerçekliği olacaktır.

Babasının ölümünden bu yana Tanjiro ailesine destek olabilmek için kendisini ailesine adar. Her ne kadar sorunlarla yüzleşseler de, sonunda mutlulardır. Ama bu mutluluk, Tanjiro’nun ailesinin katledildiği ve yalnızca kız kardeşi Nezuko’nun hayatta kalıp bir şeytana dönüşmesiyle paramparça olur. Ancak, Nezuko hala insani duygu ve düşünce belirtileri göstermeye devam eder. Böylece Tanjiro’nun iblislerle savaşı ve kız kardeşini tekrar canlandırma amacı başlamış olur.