CLOVERFIELD SERİSİNİN 4. FİLMİNİN ÇEKİMLERİ BİTMİŞ BİLE!

Cloverfield serisinin 4. filminin çekimlerinin bittiği resmi olarak açıklandı. Projenin isminin ise Overlord olduğu belirtildi.

Hepimiz 2008 yılında çıkan found-footage tarzı korku filmi Cloverfield‘ı hatırlıyoruzdur. Film sonunda devamının geleceğini belirten işaretler de vardı. Ancak 8 yıl boyunca hiç bir haber gelmemesi üzerine 2016’da 10 Cloverfield Lane filminin çıkması herkesi çok şaşırtmıştı. Devam filmi tadında olan filmi ilk filme çok bağdaştıramasak da bir seri olacağı hissi uyandırmıştı. Ancak kimse Cloverfield serisinin 4. filminin gerçekleşebilecek bir şey olduğunu düşünmemiştir herhalde.

Şu sıralarda serinin 3. filmi olacak olan God ParticleCloverfield Station olarak da değişebilir, için bir fragman ve çıkış tarihi beklerken filmi görmekle kalmayacağımızı, devam filminin de tamamlandığını öğreniyoruz. Projenin şimdiki ismi Overlord. God Particle, ya da Cloverfield Station, filminin bir uzay istasyonunda geçeceği konuşulurken, Overlord’un bizi geçmişse, 2. Dünya Savaşına götürecek.

İşte açıklaması:

Normandiya Çıkarması’ının önceki gününde, düşman hattının gerisine bırakılan Amerikan askerleri görevin başarıya ulaşması için önemli bir görevdedirler. Ancak hedeflerine yaklaştıklarında burada Nazi istilasına uğramış köylerden daha fazlası olduğunu farkediyorlar. Kendilerini Nazi deneylerinin sonucu olan doğa üstü güçlerle savaşırken buluyorlar.”

Overlord‘un yönetmenliğini Julius Avery yaparken Wyatt Russell ve Jovan Apedo rol alacaklar. Son zamanlarda yavaş yavaş gelişmekte olan “Clover-verse” için 4. filmin Overlord olacağı spekülasyonları dolaşıyordu ve gerçek oldukları doğrulandı.

God Particle filmi de başlarda ayrı bir proje olarak açıklanmış, sonradan Clover-verse‘e dahil olduğu belirtilmişti, tıpkı Overlord’da olduğu gibi. İki filmin prodüktörlüğünü, önümüzdeki yıllarda yeni bir Star Wars üçlemesi yapacağı açıklanan J.J. Abrahams yapacak.

Birkaç gecikmeden sonra God Particle/Cloverfield Station filminin çıkış tarihi 2018 Nisan ayı olarak gösterilirken Overlord’un çıkış tarihinin ise 26 Ekim 2018 olacağı söyleniyor. Filmlerin aynı zaman diliminde geçip geçmediğinden çok emin olamadığımız Clover-verse devam filmlerini merakla bekliyoruz.