Boş Zamanlarınızda Keyifle Oynayabileceğiniz EN İYİ 10 ÜCRETSİZ ONLİNE AKSİYON OYUNU

Eğer siz de oyun oynamayı çok seviyorsanız, FPSTPS veya ‘Top Down Shooter’ gibi aksiyon oyunu türleri favorinizse ve oynayacak yeni oyunlar arıyorsanız doğru adrestesiniz. Listemizde online ve ücretsiz olarak oynayabileceğiniz en iyi aksiyon oyunları bir arada bulabilirsiniz. İşte boş zamanlarınızda keyifle oynayabileceğiniz en iyi 10 ücretsiz online aksiyon oyunu.

 

1- No More Room in Hell

Oldukça yaratıcı bir şekilde tasarlanmış oyun mekaniklerine sahip olan No More Room in Hell oyuncularına hep birlikte zombilere karşı savaşma şansı tanıyor. Oyunda takım arkadaşlarınız ile sesli iletişim kurmak oldukça önemli. Bunu yaparken  ise aranızda ki mesafeye dikkat etmelisiniz. Çünkü  takım arkadaşlarınıza ne kadar yakınsanız sesiniz o kadar net duyuluyor. Uzaklaştığınız an ise bağlantı kurmanız güçleşiyor ve işler zorlaşıyor. Cephane ve silahların sınırlı sayıda elinizde bulunması  ise oyunu daha da heyecanlı hale getirmiş. No More Room in Hell,Source oyun motoru ile geliştirildiği için düşük sistem gereksinimlerine sahip olmasıyla ayrı bir artı kazanıyor.


2– Block N Load

İşte karşınızda Team Fortress ve Minecraft‘ın kayıp çocuğu olarak tanımlanabilecek bir oyun olan Block n Load hem kendi üssünüzü inşa ettiğiniz, hem de rakiplerinizle savaştığınız bir oyun olarak dikkat çekiyor. Oyuna başlarken her takıma kendi üslerini inşa etmeleri için belli bir süre veriliyor. Tuğlaları kullanarak üssünüzü inşa ediyor, onu tuzaklarla donatıyorsunuz, sonrasında ise kendi üssünüzü savunurken  bir yandan da rakip takımın üssünü yok etmek için çabalıyorsunuz. Oyunda yer alan harita editörü sayesinde kendi haritalarınızı tasarlayabilmeniz de cabası.


3- Pirates, Vikings and Knights 2

Yıllanmış bir masaüstü bilgisayara veya dizüstü bilgisayara sahipseniz üzülmeyin, ne de olsa  Pirates Vikings and Knights 2 bilgisayarınızda akıcı bir şekilde çalışacaktır. Korsanlar, vikingler ve şovalyeler arasında geçen savaşları konu alan oyunda 3 takım aynı anda savaşarak bölge hakimiyeti, hazine veya kutsal eşyaları ele geçirmek için çarpışıyor. Pirates, Vikings and Knights 2, kaosu ve durmak bilmeyen aksiyonu seven oyuncular için birebir


4- Project Argo

Arma 3’ün geliştiricileri tarafından hazırlanan Project Argo gerçekçi bir oynanış yapısını arayanlara birebir, gerçekliğin ön planda olduğu, modern savaş temeline dayalı bir FPS oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun gerçekçiliğini pekiştirebilmek adına oyunda nişangah dahi bulunmadığını belirtmeliyim. Yani nişan alırken ekrandaki gösterge yerine tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi gez-göz-arpacık kuralını uygulamanız gerekiyor.


5- Paladins

Overwatch güzel bir oyun olsa da ücretli olması nedeniyle listemizde yer alamıyor; fakat Paladins en başarılı ücretsiz Overwatch alternatiflerinden biri olarak karşımızda. Farklı yeteneklere sahip kahramanlara yer veren oyunda oyun içi para kazanmak için deveye hendek atlatmanız gerekmemesi büyük bir artı. Bu sayede oyun Pay2Win formatındaki bir çöp olmaktan kurtuluyor. Oyunun çizgisel tarzdaki grafikleri renkli ve göze hoş görünmekte ve yüksek aksiyon keyifli bir oynanış sunmuş.


6- Fistful of Frags

Zamana meydan okuyan Vahşi Batı temalı bir FPS oyunu olan Fistful of Frags ilk olarak bir oyun modu olarak karşımıza çıkmıştı. Mod yoğun ilgi görünce Fistful of Frags‘ın tek başına bir oyun haline getirilmesine karar verildi Hiçbir oyun içi satın alım işlemine yer vermeyen Fistful of Frags’ı indiriyorsunuz, hiçbir kısıtlama olmadan dilediğiniz gibi oynuyorsunuz. Oyunda birçok farklı oyun modu bulunmakta iken oldukça düşük sistem gereksinimleri ile oyunu tost makinenizde bile oynayabilmeniz mümkün.


7- Defiance

Defiance ‘ın listedeki diğer oyunlardan farkı açık dünya yapısına sahip olması. Defiance‘da geleceğe yaptığımız yolculuk sonucu ve farklı bir Dünya ile karşılaşıyoruz. Dönüşüm geçirmiş Dünya’da uzaylılar tarafından kullanılan teknolojileri ele geçirmeye çalıştığımız oyunda diğer oyuncularla birlikte dev bölüm sonu canavarlarına karşı savaşabilir veya PvP savaşlarında birbirinize karşı savaşabilirsiniz. Bir MMORPG gibi tasarlanan oyunda seviye atlayabiliyor ve yeni silahların kilidini açabilirsiniz.


8- Gigantic

Gigantic oldukça iyi oyuncu yorumları almış bir oyun. Overwatch gibi MOBA formülüne sahip olan Gigantic’te farklı kahramanları seçiyor, özel yeteneklerimizi kullanarak savaşıyoruz. TPS türündeki oyunda kahramanımızı 3. şahıs kamera açısıyla kontrol etmekteyiz. Çizgisel, renkli grafiklere sahip olan Gigantic görsel olarak tatmin edici bir kalite sunmakta.


9-Team Fortress 2

Karşınızda bir Valve klasiği. Team Fortress 2 eğer halen oynamadıysanız çok şey kaçırdığınız bir FPS oyunu olarak listemizde yer ediyor. No More ın Hell de Source oyun motorunu kullanan Team Fortress 2‘de farklı kahramanları seçebiliyor, bu kahramanlara özel silahları kullanarak takım tabanlı savaşlar yapabiliyoruz.

Ücretsiz Online Aksiyon Oyunu Team Fortress 2


10- Evolve

ÜCRETSİZ ONLİNE AKSİYON OYUNU
ÜCRETSİZ ONLİNE AKSİYON OYUNU

 

Listemizin son oyunu Evolve aslında ilk olarak ücretli bir oyun olarak çıkış yapmıştı; fakat oyun çok
parlak bir performans sergilememişti. Daha sonradan Evolve geliştiricileri oyunu ücretsiz hale getirmeye karar verdi ve bu karardan sonra oyunun yıldızı parladı. Oldukça iyi oyuncu yorumları alan Evolve, Pay2Win olmaması, güzel grafiklere yer vermesi ile beğeni kazandı. Oyunda dilerseniz bir canavar olarak sizi yakalamaya çalışan insanları avlayabilir, dilerseniz ekip halinde canavar olan oyuncunun peşine düşebilirsiniz.

Umarız “En iyi 10 Ücretsiz Online Aksiyon Oyunu” listemizi beğenmişsinizdir. Sizin de sevdiğiniz bu tür oyunlar varsa yorumda bulunabilirsiniz.