Sanal Anime Kız Youtuber, ‘ORTA YAŞLI BİR OTAKU ERKEK’ Çıktı

Canlı yayındaki teknik hata işi bozdu

Kimi zaman, bazı Japon vlogger’lar yüzlerini kamerada göstermekten çekiniyor ve alternatif ses ve görüntü yazılımlarına yöneliyorlar.

Günümüz teknolojisi ile pek de pahalı olmayan yazılımlar sayesinde anlatmak istediklerinizi vücudunuzu veya yüzünüzü göstermeden, sanal bir karakterin görüntüsü ve sesi ile değiştirerek anlatabiliyorsunuz. Bilgisayardaki kameranıza bağlı olarak harekete duyarlı geliştirilmiş programlar sayesinde bir kedi, bir savaşçı veya robot olarak ekrana çıkmanız mümkün kılınıyor.

Otaku youtuber’ların da sevimli ve genç anime karakterlerini tercih etmeleri pek şaşılacak bir durum olmasa gerek.

Bunla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde meydana gelen bir olay da sanal anime kız görünümünde olan Nora Cat adını kullanan youtuber ile ilgiliydi. Geçtiğimiz aralık ayına kadar 55bin aboneye sahip olan oyun kanalındaki sevimli animasyon kız, video oyunları hakkında konuşmaktaydı.

Gotik tarz giyimi, kedi kulakları ve kızıl gözleri ile Nora Cat, otaku dünyasını kendine çekmişti.

https://twitter.com/karakasa893/status/960055133022257152

 

Kız zannettik, dayı çıktı

Canlı yayın esnasında, maskesi düşen Nora Cat’i canlandıran kişinin aslında bir kız veya kadın olmadığı, orta yaşlı bir erkek olduğu görününce izleyiciler büyük bir sürprizle karşılaşmış oldular.

Kim takipçi aşık oldukları bu tatlı karakteri, kimin canlandırdığına önem vermezken, kimi takipçi de sanal anime kız Nora Cat‘i hayali kız arkadaşı olarak görmekten hoşlanmakta olduğu için hayal kırıklığına uğrayıp, takibi bırakmışlar. Ve birkaç yorum yapan kişi de aslında bu işin arkasında kimin olduğunu gördükleri için videolara daha çok ilgi göstermeye başlayacaklarını söylemişler.

Yayındaki kesiti tweet olarak paylaşan karakasa893 isimli twitter kullanıcısı da yorum olarak, “Biz orta yaşlı otaku beylerin, diğer orta yaşlı otaku beylere aşık olduğu en ilerlemiş toplumlardan birinde yaşıyoruz” demiş