Nerede Kaldı Bu Captain America: Civil War Fragmanı?

Captain America: Civil War fragmanı halen ortalarda yok

Captain America: Civil War filmlerinin çekimleri başlayalı nerdeyse 6 ayı geçti. Hayranlar hala filmin resmi fragmanı izleyemedi. Disney’s D23 Expo’da ve AsiaPop ComicCon Manila’da çok kısa tanıtımlar oldu ancak bu görüntüleri resmi olarak online yoldan paylaşmak gibi bir girişimleri olmadı.

Peki, resmi fragman  niye bu kadar gecikti? Geleneksel olarak, Ekim ayının sonlarına doğru, Mayıs ayında vizyona girecek olan Marvel’in sıradaki filmi için büyük bir promosyon düzenlenirdi. Tıpkı Avengers, Avengers: Age of Ultron ve Iron Man 3 filmlerinde olduğu gibi. Bu filmlerin hepsi, Captain America: Civil War için planlandığı gibi, Mayıs ayının ilk hafta sonu gösterime girdiler. Diğer Mayıs filmlerinden Iron Man’in ilk fragmanı Eylül ayında yayınlanırken, Iron Man 2 için Aralık ayına kadar resmi bir fragman yayınlanmadı.

Şüphesiz ki, birçok karakterin bir araya gelmesi ve Black Panther, Spider-Man gibi yeni katılanların tanıtılması ile Captain America: Civil War filmi Marvel’in ilk Avengers filminden sonra en büyük etkinliği olacak. Ancak filmin pazarlama stratejisi henüz başlatılmadı. Oyuncuların setten resmi hiçbir fotoğrafı paylaşılmadı ve süper kahramanlarla ilgili sızıntı haberlerin hiç birine resmi olarak cevap verilmedi.

Disney tarafından Civil War fragmanı için ses seda yok
Disney tarafından Civil War fragmanı için ses seda yok

Ama bu durum Captain America: Civil War için daha büyük bir pazarlama oyunu olabilir. Hayranların aklında Star Wars: The Force Awakens filmi varken Disney kendisiyle rekabete girmek istememiş olabilir.

Civil War fragmanı ne zaman yayınlanacak?

Peki, hayranları Captain America: Civil War fragmanı ne zaman görebilir? Bunun en muhtemel cevabı, Marvel çok bekletmeyecek ve geleneksel olarak 6 aylık zaman aralığına uygun hareket etmek için büyük ihtimalle bir ya da iki hafta içinde bir şeyler yayınlayacak.

Civil War tam fragman yayın tarihi ise 18 Aralık 2015 olarak belirtilmiş.