BRUCE WAYNE, Gotham’da Bir Çete Tarafından Saldırıya Uğradı

Matt Reeves’in Batman filminin setinden gelen bir foroğrafta Bruce Wayne’in gizemli bir Gotham çetesi tarafından saldırıya uğradığını gördük.

Matt Reeves’in Warner Bros. için yaptığı bağımsız DC filminin prodüksiyonu tüm hızıyla devam ediyor. Çekimlerden gelen fotoğraflarla neler izleyeceğimiz hakkında ufak ipuçları edinmiş oluyoruz. Bunlardan ilki de başrol karakteri Batman yani Bruce Wayne hakkında.

Robert Pattinson’un baş karakter olarak oynadığı filmde Jeffrey Wright (Commissioner Gordon), Zoë Kravitz (Catwoman), Paul Dano (The Riddler) ve Colin Farrell (The Penguin) de yer alacak.

Filmin ismi, “Vengeance(İntikam)”, filmdeki hikaye ile ilgili bilgiler verse bile resmi olarak herhangi bir onaylama gelmedi henüz. Bununla birlikte setten görüntülerle hayranlar farklı teoriler ürettiler, bunlara Wayne’in sokak kavgalarına karıştığını gösteren teori de dahil.

Bruce Wayne - Robert Pattinson
The Daily Mail‘in yayınladığı fotoğrafta yüzleri boyalı bir kaç kişinin Pattinson’a saldırdığı anlar yer alıyor. Bir diğer sahnede çete üyeleri onu rahatsız etmeye devam ederken Bruce yere düşer ve başka bir fotoğrafta da Bruce’u yerde bilinçsiz olarak yatarken görürüz.

The Batman’in setinden gelen ilk fotoğrafta Pattinson’ı yeni Batman kıyafetiyle görmüştük. Sadece 56 saniye süren bir diğer videoda ise Michael Giacchino‘nun karanlık ve karamsar müziğiyle Daredevil’a benzetmiştik. Bunlara ek herhangi bir bilgi olmadan yayınlanan bir fotoğrafta da Bat Signal (Yarasa Sinyali) vardı. Ancak Pattinson’ın bu sırada sette olmadığı için The Batman’de uzun süre bunu göreceğimizi sanmıyorum. Yüksek beklentili bu tarz filmlerle ilgili hayranlar daha fazla bilgi almak ve hikayesini daha erken sürede öğrenmek istiyorlar.

Fotoğrafa dikkatli baktığımızda Bruce’un saldırganlara karşı koymaya çalışmamasından dolayı bu sahnenin Bruce’un eğitiminden önceki bir sahne olduğunu düşünüyorum. Ya da gerçekte kim olduğunu açığa çıkarmamak için dövüşmeyi seçmemiş olabilir. Hayranları Bruce’un sorunlu bir ruha sahip olduğunu bilirler, bu yüzden bu sahne bir kabusun parçası olabilir.

 

fanzade.com editörü