DC Açıkladı: Supergirl’ün Sonu 42. Sayı İle Geliyor

DC’nin güncel Supergirl çizgi roman çalışması sona eriyor.

Yakın zamanda yayınlanan, Newsarama‘dan gelen bilgilere göre Supergirl’ün 42. sayısı ile çalışmalarına son verileceği söylendi.  Yani Supergirl’ün sonu geliyor. Son sayının 27 Mayıs’ta çıkması bekleniyor. Bu çizgi serinin iptali ile ilgili haberler, yazar Jody Houser ve sanatçı Rachael Stott’un başladığı 37. sayısının raflara çıkışından birkaç ay sonra geldi. İkilinin çıkardığı sayı Batman/Superman‘s “The Infected” serisi ile bağlantılı ilerliyor. Bu sayı ile Superman’e gelmesi gereken bir Batarang tarafından yaralanan Supergirl’ü okumaya başladık.

Supergirl'ün sonu
Credit: DC

 

Şu anki Supergirl hikayesi “I’m the Bad Guy”da Girl of Steel’in durdurulamaz bir kötü karaktere dönüştüğünü okumuştuk.

Güncel sayıda (39. sayı) Batarang’la zehirlenen Supergirl’ü dünyayı ‘kurtarmak’ adına acımasız önlemler alan Wonder Woman bile durduramamıştı. Ne yazık ki Kara’nın eylemleri ABD Ordusu’nun dikkatini çekti. Ve Lex Luthor Supergirl’i alt etmek için yaratılan yeni teknolojiyi orduya gönderdi. Ordu başarısız oldu, ama şimdi Supergirl ordunun radarında girmiş oldu. Kara’nın bir şekilde kendine gelmesi olasılığı olsa bile ordu kesinlikle onun için hazır olacaktır.

ABD ordusu tarafından tehdit olarak kabul edilen Supergirl artık aranan bir kötü karakter oldu! General Corvid kahramanımız için geldi ve Kara iyi tarafa geçene kadar da pes etmeyecek gibi duruyor. Bu arada süper kasırganın da şiddeti giderek artmaya ve yüzlerce masuma zarar vermeye devam ediyor. Supergirl, tekrardan insanların güvenip, inandığı kahraman olduğunu kanıtlayabilecek mi? Yoksa kendisi de dahil herkesi hayal kırıklığına uğratacak mı? Supergirl’ün sonu olarak karşımıza çıkacak bu sayıda tüm bu soruların cevabını alacağımıza inanıyorum.

 

Supergirl'ün sonu
Credit: DC

 

Yazar: JODY HOUSER
Çizer: RACHAEL STOTT
Kapak: CARMINE DI GIANDOMENICO
Varyant kapak:DERRICK CHEW

fanzade.com editörü