LUCIFER 6. SEZON İçin NETFLIX’in Farklı Fikirleri Var

Lucifer 6. sezon

Netflix üzerinde yayınlanacak olan Lucifer’ın beşinci sezonu ile artık yapım farklı bir yola girebilirmiş. Karakterin artık Vertigo Comics’in tabanını kullanmayacağı konusunda söylentiler var. Belki de Lucifer 6. sezon içinde çok farklı bir hikaye ve karakter görebiliriz.

TVLine‘ın yeni bir haberine göre Netflix, Lucifer’in 5. sezonun da ötesine geçmesini sağlamak için Warner Bros ile görüşüyor. Bununla birlikte, ne Netflix ne de Warner Bros.  şu anda Lucifer  6. sezon ile ilgili resmi bir açıklama yayınlamış değil.

Neil Gaiman, Sam Kieth ve Mike Dringenberg tarafından yaratılan ve aynı adı taşıyan DC / Vertigo karakterine dayanan bir dizi olan Lucifer ilk kez Fox’da yayınlanmaya başladı. 2016’nın başlarında iptalinden önce 3 sezon devam etti. Doğaüstü drama daha sonra Netflix tarafından transfer edildi. Dördüncü sezonunun tamamı ile Netflix’te yayınlandı. Daha sonra seri beşinci ve “final” sezonu için yenilendi , yeni sezonun bu yıl Netflix’e gelmesi planlanıyor. Ancak olası bir altıncı sezonun yeni haberi doğrulanırsa düşmüş melek ve şirket birbirine bir süre daha bağlı kalacak gibi.

Joe Henderson ve Ildy Modrovich, tarafından yönetilen Lucifer’ın başrolünde olan aktör Tom Ellis.  Ayrıca yeni sezonda rolleri kesinlemiş oyuncular ve rolleri şöyle; Chloe Decker olarak Lauren German, Amenadiel rolünde DB Woodside, Dr. Linda Martin rolünde Rachael Harris, Dan Espinoza rolünde Kevin Alejandro, Mazikeen Smith olarak Lesley-Ann Brandt ve Ella Lopez olarak Aimee Garcia yer alacak.

Lucifer 5. sezon 2020’de Netflix’te yayınlanacak.