BRADLEY COOPER’a American Sniper’daki Antrenörü Bile İnanmamış

Bradley Cooper, “Bir Yıldız Doğuyor” filminde farklı dillerde konuşup şarkı söylemesiyle son zamanlarda haberlere konu olmuştu. Ancak ünlülerin antrenörü Jason Walsh’ı şok eden şey, American Sniper için nasıl çalıştığıydı. Walsh bir röportajında American Sniper’daki Chris Kyle karakteri için aktörün gerekli kondisyona ulaşabileceğine asla inanmadığını şu sözlerle söyledi:

“ Bradley her şeyini ortaya koyuyor. Karakterini kendisiyle özleştiriyor. Chris Kyle 102 kiloluk yapılı bir asker. Bradley Cooper ise  83 kiloluk, daha önce bu kondisyona hiç ulaşmamış bir çaylak. En azından bizim uyguladığımız vücut çalışma türünü daha önce hiç yapmamış. Size dürüst olacağım: Bu benim kariyerimde en çok endişelendiğim işti. Çünkü onun bunu başarıp başaramayacağından şüpheliydim.”

“ Çalışmak için toplam 12 haftamız vardı. Bence ilk sekiz hafta , iki günde bir olmak üzere çalışıyorduk. Bence çok çalıştık. 10 kilogramlık ağırlıklar başarılabilirdi ancak 20 kilogramla çalışmak büyük bir işti. Onu sürekli olarak çalıştırmaya devam etmemiz gerekiyordu.”

Sonuç olarak, Bradley Cooper filmlerindeki tüm rollerde beklenilenden daha büyük bir başarı gösteriyor. Eğer American Sniper filmini izlediyseniz Bradley Cooper’ın hedeflenen noktaya ulaştığını göreceksiniz. Günde bir buçuk saat ve iki günde bir yapılan antrenmanlarla 200 kilo kaldırabilecek seviyeye ulaşmıştı.

2015 yılında çıkan American Sniper  o kadar çok beğenilmişti ki çeşitli ödüllere aday gösterildi. Yine aynı şekilde Bradley Cooper bu başarısıyla Oscar’da En iyi aktör adayı olarak gösterilmişti.