Beklenen BLACK MIRROR Filmi BANDERSNATCH Netflix’te Olacak

Görünen o ki ortalıkta dolaşan dedikodular doğruymuş. Black Mirror filmi, resmi olarak Black Mirror: Bandersnatch olarak isimlendirildi ve 28 Aralık Cuma günü Netflix’te olacak.

Perşembe günü, Netflix Black Mirror: Bandersnatch’ın ilk fragmanını yayınlamıştı. Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Black Mirror: Bandersnatch 1984 yılında geçiyor ve genç bir video oyunu geliştiricisinin yeni oyunu nedeniyle çıldırmasını konu alıyor. Filmin yıldızları ise Fionn Whitehead, Will Poulter, ve Asim Chaudhry. Yapılan habere göre de filmin yönetmeni daha önce 4. Sezonun “Metalhead” bölümünü yönetmiş olan isim David Slade.

Filme dair en büyük söylentilerden birisi “Kendi Maceranızı Seçebildiğiniz” interaktif bir film olabileceğiydi. Fragmanda buna dair kesin bir olmasa da böyle olabileceğini işaret ediyor.

Fragman boyunca ekranda çıkan yazılarla izleyicilerin kendi gerçeklerini değiştirebileceği söyleniyor.

“Düşünceni değiştir…. Hayatını değiştir…. Geçmişini değiştir…. Bugünü….Geleceğini…” Bu yazılardan çıkardıklarımı ise izleyicilerin cuma günü gelecek filmde karakterlerinin kaderlerini kendileri belirleyeceği yönünde.

https://www.youtube.com/watch?v=XM0xWpBYlNM

Black Mirror: Bandersnatch’in ilk fragmanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de ilk Black Mirror filminin interaktif bir hikayesi olmasını mı umut ediyorsunuz? Yorumlarınızı aşağıda yazarak, düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bandersnatch nedir?

Bandersnatch, çok hızlı hareket ettiğine inanılan kurgusal bir yaratıktır ve Levis Caroll tarafından yaratılmıştır.

Bandersnatch karakteri ilk olarak, İngiliz yazar, bilim adamı ve sanatçı Lewis Carroll’ın Alice Harikalar Diyarında kitabının devamı olarak bilinen Aynanın İçinden adlı kitabında yer alan bir şiirinde geçmektedir.

Yazarın diğer eserlerinde de Bandersnatch karakterine rastlanmaktadır. Bu yaratık uzun boyunlu ve hızlı hareket eden bir ağıza sahip olarak tarif edilmektedir.

Daha sonra Bandersnatch’ın başka edebiyat metinlerinde ve popüler kültür unsurlarında kullanıldığı görülmüştür.


Black Mirror: Bandersnatch 28 Aralık 2018 Cuma günü Netflix’te sizlerle olacak.