BATMAN, Hollywood Şöhretler Kaldırımı’nda Yıldızına Kavuşuyor!

Şüphesiz tüm zamanların en popüler kurgusal karakterleri arasında yer alan Batman, Hollywood Bulvarı’nda bulunan Şöhretler Kaldırımı‘nda bir yıldıza sahip olacak.

1958 yılında açılıp 1978 yılında koruma altına alınan ünlü yol sadece gerçek kişileri değil kurgu karakterleri de bünyesinde barındırıyor. Bu kurgu karakterlere örnek olarak Mickey Mouse, Bugs Bunny, Godzilla, Shrek, The Simpsons gibi isimleri örnek verebiliriz.

Variety tarafından gerçekleştirilen bir törenle en yeni yıldızlara sahip olacak isimler arasında Chris Hemsworth, Julia Roberts, 50 Cent, Billy Idol, Mahershala Ali ve daha fazlası gibi pek çok ismin yanında DC çizgi romanlarının Kara Şövalye’si Batman de duyuruldu.

Batman, kaldırımda yıldızı bulunan ilk süper kahraman olacak. Kaldırımda yer alan ilk çizgi roman karakteri ise 2015 yılında kaldırıma eklenen Peanuts çizgi romanlarından Snoopy karakteri. Batman’in yıldıza kavuşma seremonisinin ne zaman gerçekleşeceği ise henüz duyurulmadı.

Yıldıza kavuşacak isimleri seçen Hollywood Chamber of Commerce komitesinden Vin Di Bona ”Bu yılın seçimleri çok özeldi. Hollywood’da kendi mirasını oluşturmayı başarmış 35 sanatçıyı seçtik.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Sizce başka hangi süper kahramanlar bu kaldırımda bir yıldızı hak ediyor? Superman, Spider-Man? Siz de kendi tercihlerinizi bize iletip yazılarımızı arkadaşlarınızla ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.