BATMAN Filminin Çekimleri Ne Zaman Başlayacak?

DC Universe filmleri son zamanlarda revaçta ve dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor. Aquaman ve Shazam’dan sonra Kara Şövalye de solo filmi ile karşımızda olacak. Peki Batman filminin çekimleri ne zaman başlıyor?

Matt Reeves de gelecek Batman filminin hem yazarı hem de yönetmeni olarak başı çekmekte. The Hollywood Reporter tarafından yapılan bir habere göre, Maymunlar Cehennemi: Savaş’ın film yapımcısı The Batman’in senaryosunu bitirdi. Batman filminin çekimleri ortalıkta dolaşan haberlere göre kasım ayında başlanacak.

Batman hayranları için kasım ayı kulağa çok uzun bir süre gibi gelebilir ancak sonuçta bu da bir gelişme. Geçiğimiz eylül ayında Matt Reeves’in senaryoyu Warner Bros.’a sunduğunu duymuştuk. O zamandan beri senaryonun 2018’in sonunda tamamlanacağına dair haberler vardı ve şimdi resmi olarak ispatlandı.

Çekimlere kasım ayında başlanıp başlanılmayacağına dair stüdyo tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da The Batman oyuncularının o zamandan önce açıklanacağını tahmin ediyoruz. Ben Affleck’i Batman olarak tekrar görüp göremeyeceğimiz de merak konusu.

Bir Batman filmi duyurulduğunda Ben Affleck’i filmin yıldızı, senaristi ve yönetmeni olarak görmeye alışığız. Ancak yönetmenliği ve senaristliği bıraktığı için karakterinden de vazgeçti mi sorusunu sormadan edemiyoruz.

Ben Affleck geçtiğimiz yıllarda rehabilitasyona girip çıktı. Bu da onun Batman filmi yıldızı olup olmayacağından emin olmamızı zorlaştırıyor. Geçenlerde de “How an Ex-Cop Rigged McDonald’s Monopoly Game and Stole Millions” isimli bir filmin yönetmenliği için imza attı. Filmin yıldızı ise dostu olan Matt Damon. Ve planlarında ekstra olarak Agatha Christie’nin “Witness for the Prosecution” isimli eserinin film adaptasyonu da mevcut.