FANZADE.COM
Hayran Kültürü Platformu

NETFLIX +16 Yaş Dizi Fragmanı Üzerinde SANSÜR Uyguladı

0

Netflix'in Türkiye'ye gelmesiyle birçok internet kullanıcısı bu durumu çok sevindi. Çünkü yıllardır Amerika ve Avrupa'da hizmet veren bu kaliteli şirket sonunda bizim ülkemize de gelecek özellikle yabancı dizilerin korsan izlenmesini de azaltacaktı. Bütün bunlar oldu. Hatta Netflix Türk bir Netflix Orijinal Dizisi olan Muhafız'ı bile çıkardı. Fakat uzun bir süredir konuşulan "Netflix de sansür uygulanabilir!" iddiaları bugün gerçekçiliğini ortaya koydu.

NETFLIX +16 Yaş Dizi Fragmanı Üzerinde SANSÜR Uyguladı

Maalesef görüldüğü üzere bariz bir şekilde fragmanda "orta parmak" hareketine sansür uygulandığını görüyoruz. Bu bizce çok acı bir durum. Ama Netflix'i de anlamak mümkün çünkü baskılar yüzünden yapabilecekleri pek bir şey kalmıyor. Fragmanın orijinalinde böyle bir durum olmadığı için bunun Türkiye ile ilgili bir uygulama olduğunu anlamaktayız.

NETFLIX +16

Ayrıca Over the Garden animasyonunda da içilen pipolara yapılmış bir sansür mevcut. Bu da bir twitter kullanıcısı tarafından paylaşılmış.

Netflix tarafından gelen açıklama üzerine güncelleme yapıyoruz.

Netflix üzerinden izlenebilen tanıtım amaçlı fragmanların hassas olabilecek görüntüler içermesi durumunda, pek çok ülkede ilgili fragmanlar üzerinde ufak değişiklikler gerçekleştirebiliyoruz. Bunun amacı, söz konusu içeriği izlemeyi seçmediği halde ailesiyle birlikte Netflix'e gelecek yapımları gözden geçiren üyelerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak ve onların hassasiyetine saygı göstermek. Ancak bu yalnızca tanıtım amaçlı çalışmalarımızda başvurduğumuz bir yöntem. Üyelerimiz söz konusu içeriği 11 Ocak'tan itibaren herhangi bir kesinti veya değişiklik olmaksızın izleyebilecek.

Yani durumun ailesi ile birlikte fragmanı izleyebilecek küçük yaştaki kişiler konusunda hassasiyetleri sebebi ile yapıldığını belirtiyorlar. Bu da gayet mantıklı bir açıklama. Dizi üzerinde herhangi bir kısıtlama olmayacak olması tüm diziseverleri mutlu etmiştir diye düşünüyoruz.

 

Önceki yazımız olan RICK and MORTY 4. Sezon Tarihi Açıklandı! Yeni Sezon Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey! yazımıza göz atmak ister misiniz?

Fanzade Destek

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.